Kumral Tenli Bayanlar İçin Makyaj Önerileri | Kadın Sağlık Rehberim & Kadın ve Sağlık


Kumral Tenli Bayanlar İçin Makyaj Önerileri

Kumral Tenli Bayanlar İçin Makyaj Önerileri
4 Nisan 2012 tarihinde eklendi, 1.074 kez okundu.
Kumral Bayanlar İçin MakyajKumral Bayanlar İçin Makyaj

Dünyaca ünlü güzellik uzmanları kumral bayanların makyaj yaparken güzel görünmeleri için dikkat etmeleri gereken ipuçlarını sıralarken kullanmaları gereken ve kullanmaktan kaçınmaları gereken renk tonları hakkında bir çok ipucu vermektedir. Kumral bayanları açık tenli kumral ve koyu tenli kumrallar olarak ikiye ayırt eden uzmanlar, kumralların göz, burun ve yüz şekillerinin her bayanda farklı olduğunu bu nedenle en uygun makyajı tespit ederek bütün erkeklerin ve bayanların beğeneceği tekniğin sırrın açıklarken çok dikkatli bir seçim yapılması gerektiğini belirtiyorlar. Şimdi makalemizde uzmanların önerileri ile makyajın sizi nasıl güzelleştirdiğini birlikte görelim.
Açık kumral bayansanız eğer önceliğiniz doğal tonlardan yana olmalı ki sizi mükemmel gösterir, bunun yanında toprak renginin açık tonları, eflatun ile mavi gözlerinizi çok iyi vurgulayabilir, yine pembenin çeşitli tonları göz, dudak ve yanaklarınızda çok güzel görünüm verir, maskarada siyah tondan vazgeçmeyin ve dudaklarınıza şeffaf parlatıcı ile son dokunuşu yapın, ancak şeftalimsi tonların sarışın bayanlar üzerinde daha mükemmel iş gördüğünden kullanmayın.

          Koyu kumral iseniz, sımsıcak cilt tonunuzun renk seçimi sırasında size rahatlık sağladığı bir gerçek olsa gerek, tokpar renginin koyu tonları, zümrüt, bej, kahve, koyu gri rengini ortaya çıkarır, bunlarla birlikte mercan rengi allık elmacık kemikleriniz için iyi bir seçimdir.  Bunların yanında kullanılacak az bir bronzlaştırıcı sizin güneşte bronzlaşmış gibi görünmenizi sağlar. Sonrasında pembe v eşeftali tonlarındaki göz farı ile tenine mükemmel uyum sağlayıp göz çevrenizi aydınlatın, leylak ve mavi far ise saçlarınızın çikolata kahvesi renginden olması durumunda güzel bir tercih olabilir, dramatik bakan göz için siyah eyeliner ile belirgenleştirebilir, fakat tüm dikkatleri üzerine çekmek için dumanlı gözlerin tam anlamıyla mükemmel olacağı gerçek. Gelelim allığa, seçim yapamıyorsanız kolayı parmaklarınızla yanağınızı çimdikleyin ve oluşan kızarıklığa uygun bir renkte allık seçin, bunu kuvvetlendirmek için ise seçiminizin biraz koyusu renk tercih edin ve mükemmelleşin.

        Dudaklar güzelim dudaklara gelince, koyu tenli kumral iseniz domates kırmızı ile açık pembe, açık tenli kumral iseniz pembenin her tonunu seçerek dudak fırçası yardımı ile uyguladıktan sonra peçeteyle alıp rujunuzu tekrar sürün ve parlatıcıyı fırça yardımı ile uygulayınkı az ruj kullanımı ile doğal görünümü sağlayın. Makyaj yaparken hangi renklerden kaçınmalı? Bunların yanında açık veya koyu kumral tene hiç uymayan turkuaz, içinde barınan sarı tonların hasta gibi görünüm vereceğinden zeytin yeşili, açık ten ve açık kumral saçlar için fazlaca göze batacağından dudaklara koyu kırmızı ruj, koyu kumral saçlarda hoş görünüm vermeyen şeker pembesi açık tenli kumral ve koyu tenli kumral bayanların kesinlikle kullanmaktan kaçınmaları gereken renklerdir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png