Makyaj Yapmanın Püf Noktaları | Kadın Sağlık Rehberim & Kadın ve Sağlık


Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Makyaj Yapmanın Püf Noktaları
31 Aralık 2011 tarihinde eklendi, 913 kez okundu.

Makyaj Yapmanın Püf NoktalarıMakyaj Yapmanın Püf Noktaları

Başlı başına bir sanat olan makyaj yapmak bayanların güzel görünmek için  kesinlikle boya küpüne dönme olarak algılanmamalı ve çok iyi icra edilmelidir. Makyaj yapmanın püf noktaları yapanın ellerinin maharetinde saklıdır. Bunun için dikkat edilmesi gereken önemli detaylar bulunmaktadır. Doğanın bir parçası olan bayanların bakımlı ve güzel görünme istekleri nedeniyle makyaj yapmayı sevmeleri ile makyajı doğru yapmaları arasında çok fark bulunmaktadır.

Makyajın Püf Noktaları

Makyaj yapmak bir sanattır, boya küpüne dönmek değildir. Bu sanatı icra ederken dikkat etmeniz gereken en önemli detaylar… Bütün bayanlar makyaj yapmayı sever. Çünkü güzel ve bakımlı görünme isteği doğamızın bir parçası olmuştur. Tabiki makyaj yapmayı sevmekle, onu doğru bir şekilde yapabilmek arasında çok fark vardır. Bunun için kalıcı ve kusursuz makyaj yapmanın püf noktaları şöyle sıralanabilir; Ten renginize uygun fondöten seçimi, doğal görünüm kazandıracak rengi bulmak için en uygun uzuv çeneye gün sonunda fondöten sürerek en uygun rengi seçebilirsiniz.

Rujunuzun kalıcılığı, öncelikle dudak renginize uygun renkteki dudak kalemi ile dudağınızın şeklini ortaya çıkarın, aynı tonda ruju fırça yardımı ile uygulayın, doğal görünüm için peçete ile hafif dokundurun ve dudak parlatıcısı sürün. Gözlerin canlı ve parlak olması, Makyaja başladığınızda gözünüzün kapağı ve çevresine kapatıcı ve aydınlatıcı uygulayıp açık renkil göz kalemi sürerek canlı ve parlak görünmesini sağlayın.

Kaşlar, makyajın en iyi tamamlayıcısı yüzünüzdeki ifadeyi doğrudan etkileyen kaşlarınıza aynı tonda rimel ve göz farı sürüp belirgenleştirin. Temiz diş fırçası ya da biten rimelin temizlenmiş fırçası ile kaşlarınızı tarayın. Canlı görünüm, elmacık kemiklerinizin üzerine bronzlaştırıcı top allık sürerek canlı ve enerjik bir görünüm kazanın. Dolgun baş döndürücü dudaklar, ruj fırçası ile rujunuzu dudağınıza sürüp orta kısımlara dudak parlatıcısı dokundurun ve dudaklarınız dolgun görünsün.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png