Makyajda Doğru Renk Uyumu | Kadın Sağlık Rehberim & Kadın ve Sağlık


Makyajda Doğru Renk Uyumu

Makyajda Doğru Renk Uyumu
21 Ağustos 2012 tarihinde eklendi, 955 kez okundu.

Makyajda_Doğru_Renk_UyumuMakyaj bayanlar için önemlidir. Dış görünüşlerine önem verirler ve bunlar onları mutlu eder. Makyaj yaparken doğru teknik ve renk tonlamaları da önemlidir. Doğru teknik ve renk tonlamaları size doğal görünüm ve daha etkileyici kılar. Makyajda doğru renk uyumu ne kadar güzel olursa o kadar etkileyici ve dikkat çekici olur. Makyaj yaparken kullanacağınız renklerin uyumu ve tonlamaları önemlidir. Doğru kombinler ve renkleri kullanırsanız makyaj yaparken hem daha hızlı hem de daha etkileyici makyaj ortaya çıkar.

Şimdi makyajda renk kombinleri hakkında bilgi verelim. Eğer mavi tonlarda far seçecekseniz gözlerinizi ön plana çıkartıyorsunuz demektir. Mavi tonlarında veya gök mavisi far seçtiğinizde gözleriniz belirgin olur ve ön plana çıkar. Böylece çekici ve etkileyici bakışınızın olmasını sağlar. Kullanacağınız açık mavi far ise hem daha derin bakışlara hem de daha belirgin gözlerinizin olmasını sağlayacaktır. Yine göz makyajı ile devam ediyoruz. Bu senenin de modası haline gelen gökkuşağı renklerini gözlerinizde kullanabilirsiniz. Göz kapaklarınızın iç kısmına zümrüt yeşili kullanabilirsiniz. Göz kapaklarınızın dış kısmına ise açık pembe sürün. Mavi göz kalemi ile gözlerinizi belirginleştirin.

Tabi bunu kendi arzunuza göre,  eğer gözleriniz küçük ise veya büyük göstermek istiyorsanız dışına, gözleriniz büyük ise veya küçük göstermek istiyorsanız içine uygulayın. Doğal görünmek istiyorsanız göz kaleminizin üstünden zümrüt yeşili far sürün. Kirpiklerinizi ise bolca rimel sürün. Yanaklarınıza farınızın rengine uygun açık pembe far sürün. Başka bir renk kombinasyonu. Eğer beyaz tenliyseniz beyaz ve pembe kullanmalısınız. Böylece hem saf hem de etkileyici bir görünüm sağlarsınız. Bunda yapmanız gereken işlem ise fırçanızı hafif ıslatın ve beyaz fara sürün. Göz kapaklarınıza ve göz kapaklarınızın iç kısmına doğru sürün. Göz kapaklarınızın başlangıcına da uçuk pembe far ve kaş altlarınıza da parlak pembe sürün.  Rimel tercihiniz ise kahverengi tonlarında olması sise doğallık ve sadelik katacaktır.

Bayanlar için pembe vazgeçilmezler arasında. Pembe tonlarında makyaj yaparken kahverengi tonlarında yapmanız en uygun. Kahverengi ve pembenin uyumu sizi daha güzel gösterecektir. Göz kapaklarınızın başlangıcına kahverengi geri kalan kısmına pembe far sürmelisiniz. Derin ve içten bakış için ise kaşınızın alt kısmına parlak gri far sürün. Ve son işlem olarak kahverengi rimel ile kaşlarınızı dolgunlaştırın. Bir diğer renk kombinasyonumuz ise toprak tonları. Toprak tonlarında makyaj yaparken pembe allık ve bronz far sürün, hem doğal hem etkileyici olmanızı sağlayacaktır. Bunun için göz farınızın başlangıcına altın rengi far sürün. Kaşlarınıza koyu renkli bir pudra uygulayın. Daha sonra rimelle iyice ortaya çıkartın ve yüzünüze ışıltı ve canlılık getirmesi için toprak rengi allık sürün.

Ruj kullanımına gelirsek eğer renkli makyaj yapmışsanız dudağınızda fazla abartıya kaçmayın. Eğer pembe ağırlıklı makyaj yaptıysanız. Uçuk pembe ruj uygun olacaktır. Eğer sade ve doğal makyaj için ise gülkurusu tonlarında ruj sizin için en uygunudur. Böylece doğallığını ve asilliğini koruyacaksınız. Pastel tonlarındaki makyaj için ruj natürel olmalı. Uçuk pembe ve bronz ruj sizin için uygundur. Ve son olarak kahverengi tonlarında makyaj tercih ettiyseniz rujunuz sade olmalıdır. Bunun için ise parlatıcı veya sade pembe uçuk renkte ruj tercih edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png