Mavi Atkılı Şal Tarifi

Mavi_Atkılı_Şal_TarifiBayanların kıyafetlerinin üzerine aksesuar olarak kullandıkları şal örnekleri arasında en çok tercih edilen örme şal modelleridir. Mavi atkılı şal tarifi hakkında sizlere derlemeler yapıyoruz. Mavi atkılı şal nasıl örülür? hemen her kıyafetin üzerinde tamamlayıcı olan ve yapımı oldukça kolay, şık ve güzel bir modeldir.

   Bayanların evde boş vakitlerini geçirmek için hobi olarak örebilecekleri örgü modelleri arasında atkılı şallar üst sıralarda yer almaktadır. Bizde sizler için mavi renkli atkılı şal nasıl örülür konusunu ele alıyoruz. Atkılı şal örme konusuna geçelim isterseniz; Öncelikle anlatımını yapacağımız atkılı şalımızı örmemiz için gerekli olan mavi renkli ip ve şişleri temin edelim.

Mavi renkli atkılı şal yapılışı

Atkımızı örerken ilmek uzatarak yapacağımızdan 8 nolu şişimize 10-12 ilmek atıyoruz. Attığımız 12 ilmeği bir sıra haroşa örgü olarak örüyoruz. Sonra şişe ipimizi 2 kez dolamak suretiyle ilmeklerin tamamını bitiriyoruz. Ters tarafından da ilmeklerin hepsini sadece tek katından almak suretiyle öbür katları serbest bırakıp düz örgü örüyoruz. Yine sonrasında bir sıra haroşa ve tekrar dolayıp uzun ilmek yapıyoruz. Böylece istediğimiz uzunluğu bulup ilmekleri kapatarak püskül yaparak bitiriyoruz.

8 Nisan 2012 tarihinde eklendi, 834 kez görüntülendi.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png