Mavi Gözlülere Makyaj Önerileri | Kadın Sağlık Rehberim & Kadın ve Sağlık


Mavi Gözlülere Makyaj Önerileri

Mavi Gözlülere Makyaj Önerileri
21 Nisan 2012 tarihinde eklendi, 759 kez okundu.

Mavi_Gözlülere_Makyaj_ÖnerileriMavi Gözlülere Makyaj Önerileri, göz rengine göre yapılacak en uygun makyaj önerileri konusunda bilgiler veriyoruz. Basit bir şekilde yapılacak doğru renk seçimi ile uygulamalar sayesinde mavi gözlerinizi daha fazla öne çıkarmanız mümkün. Gözleriniz mavi renkli ise günlük kullanım, gece makyajlarında aşağıda verilecek basit uygulamalar sayesinde gözlerinizi öne çıkarmanız çok kolay.

   Önemli olan makyajınızı yaparken nelere dikkat edeceğinizi iyi bilmenizdir. Şimdi mavi göz renkli siz bayanlara bir kaç önerimiz. Günlük kullanım yani arkadaşlarınız ile gündüz buluşmalarında ya da ofise gideceğiniz zaman doğal tonlarla gölgelendireceğiniz lila, kahverengi veya pembe farları kullanmalısınız. Lakin özel bir buluşma veya toplantıya gidecekseniz pembe, gümüş altın ya da turkuaz tonlu metalik farları kullanmanız uygun olacaktır. Gece makyajı, geceleyin herhangi bir davet ya da yemek davetine katılacaksanız siyah eyeliner ile mavi tonlu bir far uygulamak suretiyle muhteşem mavi göz renginizi ortaya çıkarmanız mümkündür.

   Bunun yanında buğulu bakışlarınızı ortaya çıkarmak için gri tondaki göz kalemini uygulamayı unutmayın. Daha dramatik bir bakışlar elde etmek için siyah rimel yerine lacivert rimel tercih edebilirsiniz. Bunların yanında ruj seçimi de önemli bir konu olduğundan doğal tonlardaki rujları seçmelisiniz. Bütün dikkatleri gözlerinize çekmek istiyorsanız eğer yüzünüze gözlerinizden belirgin bir ton bulunmamalıdır. Bunun için doğal tonlardaki ya da şeftali tonundaki ruj makyajınızın güzel bir tamamlayıcısı olacaktır. Yine allıklar da aynı ruj seçiminiz gibi hafif tonlarda olmalıdır. Yani ten renginizle uyumlu olması durumunda hafif bronz veya şeftali tondaki allıklar size mutlaka çok daha iyi yakışacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png