Mineral Makyaj Nedir | Kadın Sağlık Rehberim & Kadın ve Sağlık


Mineral Makyaj Nedir

Mineral Makyaj Nedir
3 Temmuz 2012 tarihinde eklendi, 715 kez okundu.

Mineral_MakyajMineral Makyaj nedir? İşte size bu soruların cevabı. Cilde zarar vermeyecek şekilde uygulanan makyajlara mineral makyaj denir. Mineral makyaj adı gibi mineral tuzlarının orantılı birleşmesi ile meydana gelir. Mineral makyaj doğal olduğu için ve cilde zarar vermediği için kadınların vazgeçilmez makyaj tercihleri arasında. Mineral makyaj genellikle toz haldedir. Bu yüzden fırça kullanılması iyi olur. Bide aynı marka fırça kullanılması sizin için uygun seçim olacaktır.

Mineral makyaj ürünleri ABD ve Türkiye’de de birçok kadının vazgeçilmezleri arasında. Son yılların makyaj trendleri arasında en gözde olmayı başaran mineral makyajın tercih sebebi ise doğal ve cilde zarar vermeyen bileşenlerden üretilmiş olmasıdır. Bir çok ünlü makyaj malzemeleri üreten firmanın da kataloğuna giren mineral makyaj malzemeleri artık kadınların vazgeçilmezleri arasında en ön sırada yerini alacak.

Mineral makyaj nasıl yapılır? Çoğunlukla toz formda olan mineral makyaj malzemeleri mutlaka fırça ile kullanılmalıdır. Fondötenleri uygularken fırçaya yedirilir. Daha sonra dairesel hareketler ile cildin dışından içeriye doğru uygulanır. Az miktarda fondöten yüze iyice yedirilmelidir. Mineral ürünler fazla kullanıldığı zaman kapatıcılık özelliğini kaybeder ve olumsuz görüntüye yol açar. Kullandığınız fırçanın aynı markanın ürünü olması sizin görüntünüz için önemlidir. Mineraller cildin yağı ile aktive olacağı için doğal, ışıltılı ve daha güzel görünür. Mineral makyaj ürünleri kullanırken kimyasal maddeler, koku barındırma, talk gibi maddeler kullanılmaması önemlidir. Mineral maddelerin kaliteli ham maddeden elde edilmesi önemlidir. Ürürü iki parmak arasında ezerek ürünün yumuşaklığını ve dokusunu anlayabilirsiniz.

Mineral makyajın avantajları nelerdir? Öncelikle doğaldır ve gözenekleri kesinlikle tıkamaz. Kalıcıdır, uzun süre cildinizde güzelliğinizi yansıtır.  Cildinizde yokmuş gibi durur ve pürüzsüz görünmesini sağlar. Herhangi bir alerjiye sebep olmaz.  Gözenekleri tıkayıp cildinizin nefes almasını engelleyen talk içermez ve güneşten cildinizi korur. Tepkimeye girmemeleri nedeniyle bozulmazlar ve son kullanma tarihleri yoktur. Yani süreklilik arz eder. Cilt tiplerinin hepsine uyumludur. Sadece dikkat edilmesi gereken mineral ürün seçilirken koruyucu paraben, doldurucu madde olan talk ve alkol içermemesidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png