Nasıl Kilo Verilir

Nasıl Kilo Verilir
6 Şubat 2012 tarihinde eklendi, 864 kez okundu.

Nasıl Kilo VerilirNasıl Kilo Verilir

Nasıl Kilo Verilir? Öncelikle insanların her birinin vücut yapılarının farklı özelliklere sahip olduğunu ve farklılık gösterdiğini, kilo alma sebeplerinin de buna göre diğer insanlardan farklı olabileceğini unutmadan kilo verme konusunda bilinçli bir yöntem uygulamanız gerekir. Kilo verme sırları nelerdir? Kilo verme aşamasında insanların beslenme hususunda dikkatli olmasını gerektiren kurallar bulunduğunu iyi bilmeli ve bu kurallara uymak için hasta olma, mecbur kalma gerekliliğinizin olmadığını bilmelisiniz. Ayrıca beslenme alışkanlıkları konusunda kendi kendinizi bilinçlendirmeli, gece atıştırmaları ile abur cubur yiyeceklere son vermelisiniz.

Bunun yanında bilinmesi gereken en önemli konulardan biri de almanız gereken ve tüketmeniz gereken kalori miktarının her insanda aynı olmadığını farklılıklar gösterdiğini bilmenizdir. Kendinize kesinlikle yasaklar listesi oluşturmadan almanız gereken kalori miktarını ayarlamak suretiyle besin miktarlarını iyi belirlemelisiniz. Besin listesinde yiyecek çeşitliliği dengeli beslenme konusunda önemlidir. Yani sürdürülebilir diyet programınızın yanında dengeli beslenme alışkanlığı kazanarak vereceğiniz kilolarınızı geri almamanız en önemli amaçlarınızın başında gelmelidir.

 

Dengeli bilinçli beslenme alışkanlığı kazanmanın yanında yapacağınız egrersizler de artık hayatınızın vazgeçilmezleri arasında olmalı, kan şekeri seviyesini kontrol altında tutmak için yeteri miktarda ana ve ara öğünlere yer vererek açlık krizini engellemelisiniz. Yani kısaca diyet yapmayı kendinize işkence yapma anlamına getirmeden dengeli beslenme alışkanlıkları kazanarak kilo vermenizi sağlayan vücut kalori ihtiyacını iyi belirlemeli, bunu spor ve egrersiz yaparak desteklemelisiniz ki geri almadan rahatlıkla kilo verebilesiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png