Nazar Boncuklu Bebek Battaniyesi | Kadın Sağlık Rehberim & Kadın ve Sağlık

Nazar Boncuklu Bebek Battaniyesi

Nazar_Boncuklu_Bebek_BattaniyesiKış aylarının yaklaşması ile birlikte yeni doğan bebeğinize veya küçük çocuğunuza sıcak tutması için örgü öreriz. Şimdi size hem güzel hem de değişik bir battaniye modeli. Nazar boncuklu bebek battaniyesi hem güzel hem de değişik bir model.

Bu modelin yapılışı size göre biraz zahmetli olabilir ama sonunda güzel bir model çıkacak buna emin olabilirsiniz. Hem bebek beşiğinizde hem de süs olarak kullanabileceğiniz bir model. Şimdi Nazar Boncuklu bebek battaniyenin yapılışına geçelim.

Nazar boncuklu bebek battaniyesinin yapılışı

ilk olarak 3 ilmek ile başlayın. İlk ilmeği haroşe yapın bir diğer ilmeği artırın bir düz ilmek, son ilmeği ise yine haroşe yapın. Önemli bir not “herhangi bir örneği yaparken her zaman haroşe dışında, tersi ters düzü düz örmelisiniz.” Bu işlemi ortadaki düzün yanından 7 ilmek haroşe olana kadar sürdürün. Bu işlemi de böyle yapın. Daha sonra yanlarına geçin. Yanlarına ilk olarak 7 haroşe ile başlayın. Orta kısımda üç düz örnek çıkınca 4 sıra düz ve 4 sıra ters örün. Başlangıçtaki ve şişin sonundaki 7 ilmek haroşaların yanına artırma işlemi ile devam edin. Şimdi bir sonraki işleme geçtik. Bir önceki işleminizi bitirdikten sonra yani akordıon işleminiz bittikten sonra yaprak işlemine geçtik. Şimdi şişinizdeki ilmeklerin sayısına göre “Tabi kenardaki haroşeleri saymıyoruz “artık yaprakları yerleştiriyoruz. Yaprak aralıklarını yaparken yaprakların arasında 6’şar ilmek, yanlarında ise 2’şer ilmek kalacak şekilde yapın. Örnek verecek olursak düz yüzünü yaparken ayarlamış olduğunuz yaprak başlangıçlarının yanından sağ kısım ile son kısımlarında 1’er ilmek artırarak 4 sırada tamamlanıp sonra yine yanlarından birer birer keserek yaprak şekli oluşturabilirsiniz. Yaprakları bitirdikten sonra 2 sıra düz örün. Daha sora 4 ilmek arayla 1 kesip 1 artırın. Bu işlemi yaptıktan sonra 2 sıra düz örün ve örgüyü kapatın.

9 Eylül 2012 tarihinde eklendi, 1.685 kez görüntülendi.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png