Neon Makyaj

Neon Makyaj
28 Temmuz 2012 tarihinde eklendi, 910 kez okundu.

Neon_MakyajNeon renkler bu yıl oldukça hakim. Neon renkler moda dünyasının birçok alanında kullanılmıştır. Bunların arasında makyaj da yer alıyor. Tabi makyajın yanı sıra aksesuarlarda, kıyafetlerinizde, ojelerinizde de çok kullanılıyor. Bu yaz diğer senelere göre oldukça parlak ve renkli. Giymiş olduğunuz elbiseniz sade ise makyaj, çanta, aksesuar veya ayakkabı ile neon renkleri kombinleyebilirsiniz. Şimdi size biraz neon makyaj hakkında bilgi verelim. Neon makyaj, günlük kullanımından çok gece kullanımı için uygun. 

Neon makyaj nasıl yapılır? Neon makyajını kullanırken renk tercihini doğru yapmalısınız. Makyajı yaparken fazla abartıya kaçmadan doğru makyaj tekniğini uygulamalısınız. Neon makyajı yaparken, neon mavi veya yeşil tonlarında far tercih etmelisiniz tabi farınızı ise koyu tonlarda kalem tercih edebilirsiniz. Mesela neon mavi farınızı, koyu mavi göz kalemi ve eyerlilerle tamamlayabilirsiniz. Neon makyajın vazgeçilmezi ise rimeldir, Rimelsiz neon makyaj olmaz. Göz makyajınızı tamamlayan en önemli unsur rimeldir. Rimelinizi seçerken koyu tonlarda seçmelisiniz. Çünkü gözleriniz daha belirgin hala gelir ve koyu rimel tercih ettiğiniz için gözleriniz neon renkler arasında kaybolmaz. Farınızı seçerken mutlaka ve mutlaka pembeden uzak durun. Farınızı alırken mutlaka eliniz üzerinde deneyin.

Çünkü ten renginize en çok uyan rengi tercih etmelisiniz. Farda seçiminizde neon mavi, yeşil, sarı ve turuncu tonlarındaki far sizin için uygun olacaktır. Far seçiminizde daha önce belirttiğimiz gibi pembeden uzak durmalısınız. Çünkü pembe gözünüzü şiş gözükmesine neden olacaktır. Eğer pembeden vazgeçemiyorsanız veya kullanmak istiyorsanız dudaklarınızda kullanabilirsiniz. Makyajınızı yaparken abartıdan kaçınmayı unutmayın. Neon renkler ilgi çeken renkler olduğu için yüzünüzün her yerine sürerek çirkin görünmenize neden olabilir. Makyajda abartıya kaçmak hem de neon renklerle sizi korkunç gözükmenize yol açar.

Neon makyajda doğru ulan ise sadece tek bir noktaya odaklanın; gözlerinizi veya dudaklarınızı. Eğen neon renk olarak far kullandıysanız, dudaklarınızı doğal tonlarda kullanmalısınız. Bide göz farınızı sürerken blok halde sürmeniz sizi hoş gözükmeyecektir. Bunun yerine hafif gölgelendirmeler yapın ve mümkün olduğunca dağıtın böylece daha hoş gözükeceksiniz. Ve makyajınızı tamamlamanız için dudaklar. Neon rujunuzu sürerken çok dikkatli olmalısınız. Çünkü bu renk hatayı fazlasıyla ortaya çıkartır. Bunun için rujunuzu sürmeden önce rujunuza yakın kalem sürün ve içini de boyayın. Böylece hakta olasılığınız en aza düşer ve rujunuz daha uzun süre dayanır. Böylece makyajınızda biter.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png