Porselen Makyaj Nasıl Yapılır | Kadın Sağlık Rehberim & Kadın ve Sağlık


Porselen Makyaj Nasıl Yapılır

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır
2 Şubat 2012 tarihinde eklendi, 807 kez okundu.

Porselen_Makyaj_Nasıl_YapılırMakyaj kadınların güzel görünmek amacıyla yaptığı ve güzel görünme uğruna vazgeçemedikleri en önemli bakım unsurudur.  Makyaj bir çok bayan tarafından evde yapılsa da bir çok bayan güzellik merkezlerine giderek makyöjlerin yardımını alır. Bunlara en iyi örnek ise yüzünde belirgin yara vb. iz bulunan, ekran karşısına çıkmak için hazırlananlara yapılan porselen makyaj olsa gerek. Porselen makyaj nasıl yapılır? sorusunun en iyi cevabı bir güzellik merkezinin yolunu tutmak ve makyöj yardımı almaktan geçer şeklinde olmaktadır. Yüzündeki yara vb. izden rahatsızlık duyanların özellikle tercih ettiği porselen makyaj ülkemizde adlandırılmış bir makyaj çeşitleri arasında yerini almıştır..

Porselen makyaj yapımı nasıl olur? diye soran için bu makyaj türü ağır kapatıcıların kullanılması ile yapılmakta olup makyajın sonunda yüzünüzdeki iz sadece çok yakından bakıldığı anda belli olmaktadır. Tabi normal güzel bir yüze sahipseniz veya pürüzsüz bir yüze sahip olduğunuzu düşünüyorsanız kesinlikle önerilmeyen bir makyaj şeklidir. Porselen makyaj zor görünse de kolay yapılabilecek bir makyaj şeklidir. Önemli olan fondöten ile pudranın seçiminde cilt ile renk uyumunun dikkatli seçilmesi gerekir. Cildin şeffaf pudra ile makyaja hazırlanması sonrası kapatıcı ile cilt kusurlarının örtülmesi ve amaca göre istenen bölgelere ışık verilmesi gerekir. Mesela gece makyajı için ışığın elmacık kemiğinin üstünde toplanması gerekirken gelinlik ve saçın modeline göre farklılık oluşturmaktadır. Gölgelerin nereden geldiğinin bilinmesi ile makyaj sorunsuzca tamamlanır.

Bunun gibi bir yüz hattına sahip olanların sadece televizyon programı ya da katalog çekimi gibi bir aktiviteye katılması sırasında uygulayabileceği bir makyaj stili olarak gelmektedir. Porselen makyaj ürünleri nelerdir? Resimden de anlaşılacağı üzere çok ağır derecedeki kapatıcıların kullanıldığı porselen makyaj sadece yüzündeki belirgin izlerden, yaralardan rahatsız olanların kullanması gereken bir makyaj modeli olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png