Pratik Makyaj Önerileri | Kadın Sağlık Rehberim & Kadın ve Sağlık


Pratik Makyaj Önerileri

Pratik Makyaj Önerileri
28 Mart 2012 tarihinde eklendi, 694 kez okundu.

Pratik_Makyaj_ÖnerileriPratik Makyaj Teknikleri nelerdir? Nerede ise bütün bayanların en büyük hayalleri yapacakları makyaj ile mükemmel görünmektir. Ancak makalemizde size anlatacağımız pratik makyaj önerileri ve pratik makyaj sırları ile pratik makyaj hileleri sayesinde güzel görünmeniz için saatlerce uğraşmanıza gerek olmadığını 10 dakika kadar kısa sürede basit ve pratik uygulamalar sonucunda istediğiniz gibi görüntüye kavuşabileceğinizi anlayacaksınız.

   Pratik makyaj tüyoları hakkında sizlerle paylaşacağımız bilgiler güzelliğinizi ön plana çıkaracaktır. Öncelikle sağlıklı bir cildin her zaman dikkat çekeceğini unutmadan bakım ürünlerinden kesinlikle vazgeçmeyin. Nemlendiriciyi mutlaka sürekli olarak kullanın. Çünkü makyaj yapmadan önce nemlendirici kullanarak cildinizi kısa süre beklemek suretiyle makyaja hazır edebilirsiniz. Nemlendiriciyi kullanıp kısa süre bekledikten sonra iyice emildiğinden emin olun ve fondöteni cildinize uygulayın.

   Devamında doğallıktan uzaklaşmadan hafif bir göz kalemi sürün ki kapatıcı zemin hazırlasın. Etkili bir sonuç elde etmek için de gözaltı morlukları ile yüzünüzde varsa pürüzleri kapatmanız için kapatıcı kullanın. Eğer kusurlu bir cildiniz var ise likit veya kremsi fondöten kullanabilirsiniz. Cildinizde kusur olmadığını düşünüyorsanız yani cildiniz kusursuz ise hafif renkli nemlendirici kullanmanız yeterli. Göz makyajı yapmadan önce allık uygulayın ki doğal bir göz makyajı yamanızı sağlayabilesiniz. Göz makyajından önce kirpiklerinizi kıvırıp ince tabaka far uygulayın. Sonra da eyeliner çekip kirpiklerinizin dipten uca doğru rimel uygulayın ve gözlerinizdeki bütünlüğü yakalamış olun. Dudaklarınızı ise hafifçe nemlendirin.

   Ruju sürmeden önce de dudak kalemi uygulayın. Böylece daha dolgun görünüm elde eder ve rujun taşmasını engellersiniz. Sadece dikkat etmeniz gereken açık tonların birbirlerine uygun olması. Kaşlarınızı düzeltip kaş rengine uygun kalem yardımı ile boşlukları doldurup düzgün bir sonuç elde etmeniz mümkün. Bunu önce fırça ile kaşlarınızı tarayıp sonra boşlukları doldurarak yapın. Son olarak da yaptığınız makyajı pudra yardımı ile sonlandırın. Bunun için kullanacağınız yarı transparan pudra ile makyajınızı sabitlemiş olursunuz ki dışarıya çıkmaya hazır kusursuz bir makyaj yapmış olursunuz.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png