Rimel Nasıl Sürülür

Rimel Nasıl Sürülür
19 Kasım 2012 tarihinde eklendi, 984 kez okundu.

Rimel_Nasıl_SürülürBayanların güzel görünme uğruna en çok zaman harcadıkları yöntemlerden biri olan makyajın en temel parçalarından biri rimeldir. Peki rimel nasıl sürülür? Bilinen şudur ki rimel gözlerin daha belirgin olması ve güzel görünmesi için uygulanır. Kirpiklerin daha uzun gösterilmek suretiyle bakışlarda derinlik katılmasını sağlamak için uygulanan rimel kullanımı hakkında aşağıya bazı önemli bilgileri maddeler halinde sıralıyoruz. Bu bilgiler sayesinde rimel kullanma teknikleri hakkında önemli bir bilgi edinimi sağlamış olabilirsiniz.

1- Öncelikle makyaj esnasında kullanılmak üzere alınan rimelinizin anti alerjik olmasına dikkat etmelisiniz. Lens kullanan bayanların özellikle anti alerjik rimel kullanmaları uzmanların önemli tavsiyeleridir.

2- Rimellerin su geçirmez özellikli olanlarının kirpiklerinizin kırılmasın sebep olacağından bu tür rimellerden kesinlikle uzak durmanız gerekmektedir. Alacağınız rimelin mutlaka kıl köklerinin nefes almasını sağlayacak su geçiren özellikte olması lazımdır. Çünkü su geçiren rimellerin temizliği de kolaydır. Su geçirmeyen rimellerin tam olarak temizlenemediğinden kirpiklerin sağlığı açısından uygun olmadığı yapılan araştırmalarda da tespit edilmiştir.

3- Eğer siyah ve açık kahve arası saç rengine sahip biri iseniz siyah rimel tercih etmelisiniz.

4- Yine saç rengi sarı ya da kırmızı tonda olanların açık kahverengi rimel tercih etmesi gerekir.

5- Uygulanan rimelin gözün iç kısmından dış kısmına doğru uygulanması gerekir.

6- Kirpiklerin alt kısmına da aynı ağırlıkta rimel sürülmesinin akma ve kötü görüntüye neden olacağından alt kirpiklere hafif tonlarda rimel sürülmesi önerilir.

7- Gözlerine dikkat ekmek isteyenlerin siyah tonda rimel tercih etmesi gerektiğini öneren uzmanlar gerekli kontrastın siyah renkli rimel ile oluşturularak gerekli derinliğin verilebileceğini belirtmektedir.

8- Kirpiklerde hoş olmayan görüntülere sebep olmaması için rimel fırçasının rimel kutusuna daldırılması sonrasında fazla gelen rimel topaklarının temizlenmesi gerekir.

9- Sonrasında yapılması halinde rimelin dağılacağından kullanılacak olan kirik kıvırıcının rimel kullanımından önce kullanılması gerekir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png