Ruj Renk Seçimi

Ruj Renk Seçimi
10 Eylül 2012 tarihinde eklendi, 775 kez okundu.

Ruj_Renk_SeçimiMakyaj yaparken güzelliğinizi ortaya çıkarabilmeniz için yapacağınız ruj renk seçimi, her ne kadar kaliteli ruj kullanılmış olsanız da teninize uygun olan ruj rengi seçmiş olmanız gerekmektedir. Yine rujunuzun rengi giyeceğiniz kıyafetiniz ile uyumlu olmalıdır. Bu uygunluk sadece ton olarak değil de makyajınızı ne zaman yapacaksanız yani gece veya gündüz uyumu da önemlidir. Mesela gündüz makyajında çok koyu kırmızı ruj kullanmamanız gerekmektedir. Fakat yine de her bayanın kullanacağı ruj sınırlar ile çevrili olamaz ki her bayan istediği renk ruj kullanabilir.

Fakat yine de yazımızın devamındaki açıklamaları dikkatli okuduktan sonra ruj almaya dikkat etmenizde fayda var. Birinci olarak dudaklarınızda aşırı kuruma ile çatlama oluyorsa daha yağlı olan sedefli rujları tercih edebilirsiniz ki bronz tene sahip bayanları çekici kılar ve bayanların dudağını yakıcı güneş ışığından korur. İkinci olarak, Kırmızı ve kahverengi rujlar dişlerinizi daha beyaz gösterdiğinden dişleri sarı olan bayanların kahverengi ruju kullanmaması gerekir. Üçüncü olarak ise, hangi ruj renginin sizi daha çekici ve güzel göstereceğinden yani size uygun olacağından emin olamadığınız durumlarda saç renginize uygun olandan yola çıkabilirsiniz.

Mesela sarışın bayanların şeftali ile mercan rengindeki rujları daha iyi olur. Ayrıca kızıl saçlı bayanlar pembe renk tonunun hepsini rahatça kullanabilir. Siyah saçlıların kırmızı renk tonlarını, gri saç rengine sahip olanların ise şeftali renk tonlarının hepsini kullanması en uygun makyaj uygulamasıdır. Saçları boyalı olanların da asıl saç renklerine uygun olan rujları tercih etmeleri isabetli olur. Bunun sebebi de saç renginiz ile ten renginiz arasında bulunan uyum gerçek olandır ki ten renginizin göz ardı edilemeyeceğinden boyalı olan saçlarınızın rengine uygun ruj tercih etmemelisiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png