Rujunuzu Nasıl Süreceksiniz

Rujunuzu Nasıl Süreceksiniz
27 Ağustos 2012 tarihinde eklendi, 872 kez okundu.

Rujunuzu_Nasıl_SüreceksinizBayanların ciltleri için kullandığı kozmetik ürünlerinin içerisinde en çarpıcı olarak göze çarpanı muhakkak ki rujlardır. Öyle ki yüzlerine makyaj yapmasalar bile dudaklarına sürecekleri ruj ile yüzlerine renk vererek solgun görüntünün giderilmesi sağlanabilir. Bu sebeple de iyi seçilerek uygulanan rujun sayesinde çarpıcı dudaklara kavuşmaları mümkündür. Bu nedenle bayanlara özel dudak ve sırları ile rujunuzu nasıl süreceksiniz sorusunun açıklamaları hakkında derlemeler yapıyoruz. Dudak ve sırları bayanlar için hem sağlık yönünden ve hem de güzelliklerinin ortaya çıkması açısından önemli bir durumdur.

Bilindiği üzere eskiden dudaklara sadece kırmızı tonlarındaki rujların kullanılmakta olduğu halde günümüzde hemen her renk ve tonlarında buna siyah renk tonu da dahil rujları bulmak mümkündür. Yani kırmızı renk tonları yanında portakal, toprak ve kızıl tonlar bayanlar tarafından daha çok tercih edilmeye başlanmıştır. Bayanların ruj tercihlerinde dikkat edecekleri en önemli konulardan birisi tırnak ojeleri ile uyumlu olması olsa gerek. Dudak ve ellerine uyguladıkları renklerin her zaman uyum içinde olması gerekir. Zaten piyasada da artık birçok marka tarafından aynı ruj renginde ojeler bulmak mümkün olmaktadır.

Ruj nasıl sürülür? Burada bir bayan olarak hangi ruj rengini seçerseniz seçin en iyi sonuca ulaşmanız için bazı püf noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Öncelikle ruju sürmeden dudaklarınızın nemli olmasını sağlayın ki çatlak ve kuru dudakların kesinlikle iyi sonuç vermeyeceğini bilmeniz açısından önemlidir. Dudaklarınız rüzgâr veya güneşe maruz kalarak etkilenmiş ise nemlendirici kullanıp yumuşamasını sağlayın. Sonra dudaklarınızın istenilen yumuşaklığa ulaşmasını sağlayıp seçtiğiniz ruj renginden bir ton koyu dudak kalemi ile çerçeve çekin. Çünkü dudak etrafına çekeceğiniz çerçeve sayesinde çok çok daha etkileyici ve şık görünürsünüz. Dudak kalemini uyguladıktan sonra da mutlaka kalemin etrafına taşmış olan fazlalıkları mendil yardımı ile alın. Sonra giydiğiniz kıyafet ile ten renginize uygun olarak seçtiğiniz rujunuzu dudağınıza bir kat sürün ve daha önceden hazırlayacağınız bir sünger parçasını azıcık pudralayıp rujunuzun üzerine sürün. Sonra yine kağıt mendil yardımı ile fazlalıkları temizleyin. Tekrar rujunuzu çerçevelemiş olduğunuz bölümün içerisine bir kat sürün ve dudaklarınızı O şeklinde açıp rujunuzu kat kat üzerinden geçirin. Bunu yaparken de kenarlara taşmaması için dikkatli olun yani özen gösterin. Bütün bu işlemleri bitirdikten sonra parlatıcı ile üzerinden geçirin ve işte size mükemmel görünümlü sizi çekici ve alımlı gösteren bir dudak. Şimdi istediğiniz yere gönül rahatlığı ile gidebilirsiniz. Çünkü tüm gözler sizin üzerinizde olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png