Rüyada Cezaevi Görmek | Kadın Sağlık Rehberim & Kadın ve Sağlık


Rüyada Cezaevi Görmek

Rüyada Cezaevi Görmek
23 Eylül 2012 tarihinde eklendi, 871 kez okundu.

rüyada_cezaevi_görmekRüyada cezaevi görmek deyince sizin de aklınıza sıkıntı gelmektedir. Ancak rüyada cezaevine girdiğini görmek uzun ömür ile eski arkadaşlarla yani dostlarla bir araya gelindiğini görmeye işarettir. Hapishanenin tercih edildiğinin görülmesi ise günahtan muhafaza edildiğine işaret olduğu tabir edilir. Rüyada görülenin dini bir cezaevi olması ise rüyayı görenin borca mahkum edilmesi, siyasi olduğunda kötülük ile nifak sonucu oluşan üzüntü, keder ile şiddete işaret eder.

Bazen de rüyada cezaevi görülmesi dilin kötü söz ve anlamsız kelimelerden muhafaza edilmeye, şiddetli meşakkatli bir hanıma ve düşman tarafından yapılacak hileye işaret olduğu tabir olunur. Cezaevinin tercih edildiğinin görülmesi günahtan korunmak, cezaevinden çıktığının görülmesi ise hastalıktan şifa bulup kurtulmaya işarettir. Yine denilir ki rüyada cezaevi görmek misafire afiyet, hastaya ölüm şeklinde tabir edilir. Bir kimsenin rüyasında bir evde hapsedildiğini görmesi ise gördüğü o evden bir bayan ile evlenmeye işaret olduğu ve evlendiği kadından mal ile evlat sahibi olmaya işaret olduğu belirtilir.

Bazen rüyada hapishane görmenin insanlara tasarruf, hareketten men eden hastalık, gurur, aldanma ve bazen ise cehenneme işaret olduğu anlatılır. Rüyasında zindana girmek ve hapsedilmek kişinin muradının husulüne, akıbetin güzelliğine, görülen zindanın meçhul olması durumunda üzüntü, keder ve gama işarettir. Rüyada hapishane görülmesi kısaca duanın kabulüne işarettir denir ki Hazret-i Yusuf (a.s.) zindanda Yüce Mevla’ya duada bulunmuş ve duası zindanda iken kabul edilmiştir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png