Rüyada Doğum Yaptığını Görme

Rüyada Doğum Yaptığını Görme
26 Eylül 2012 tarihinde eklendi, 992 kez okundu.

rüyada_doğum_yaptığını_görmeRüyada doğum yaptığını görme gerçek yaşamda neye delalettir. Hamile olan veya olmayan bir bayanın veya eşinin rüyasında bebek doğumu görmesi birçok şekilde yorumlanmaktadır. Mesela İmam Cafer Sadık (A.S)’ye göre kadının erkek çocuk dünyaya getirdiğini görmesi ve çocuğuyla konuştuğunu görmesi halinde ölüme işaret olduğu, yine aynı rüyada kız çocuğu dünyaya getirdiğini görmesinin zürriyetlerinden aile bireylerine önderlik yapacak bir çocuk dünyaya getirileceğine işaret olduğu belirtilmektedir.

Yine İbn-i Sirin’e göre kadının doğum yaptığını ve kız çocuğu dünyaya getirdiğini görmesinin hayır göreceğine, aile ve akrabalardan memnun olacağına işaret ettiği belirtilir. Erkeklerin eşlerinin erkek çocuğu doğurduğunu görmesinin uzun sürecek zahmet sonunda menfaat elde edeceklerine, kız çocuğu dünyaya getirdiğini görmesinin ise elde edeceği menfaatin fazla olacağına işaret olduğu belirtilmektedir. Kirmaniye göre de, yine erkeğin eşinin kız çocuğu doğurduğunu görmesinin sıkıntı yaşayıp üzüleceğine ve fakirleşeceğine, erkek çocuğu doğurduğunu gördüğünde ise güzel bir iş yapacağına ve yaptığı güzel iş nedeniyle adının iyilikle anılacağına işaret olduğu rivayet edilir.

Çağdaş ulemaya göre de, birisinin doğum yaptığını görmenin hedefe ulaşılmasına işaret olduğu, doğum yaptığını gören bayanın bebeği görmesi durumunda menfaat elde ederek sıkıntılardan kurtulacaklarına işaret olduğu belirtilir. Yine sancılı ve zor doğum yaptığını gören kadının hastalanacağına, kolay doğumda ise tam tersi mutlu olacağına, zor bir doğum görmenin kaybettiği düşünülen bir şeyin tekrar elde edileceğine işaret olduğu anlatılır. Tanınmayan birinin doğum yaptığına katıldığını ve doğumun kolay olduğunu görenin tanıdığı birisinin başarıya ulaşacağını ve bu durumdan fayda elde edeceğine, tanımadığı birinin doğumuna katıldığı ve doğumun zor olduğunun görüldüğünde ise başarısız olunacağına işaret olduğu belirtilir.

Rüyada doğum sancısı görmek endişe, sıkıntı ve dert, rüyada kız çocuğu dünyaya getirdiğini görmek acı bir tecrübe yaşanacağına, erkek çocuğu görmek ticari hayatta başarı elde edileceği anlamına gelir. Rüyada kötü geçen bir doğumda bulunmanın üzüntü ve felaket yaşanacağına, doğum esnasında bebeğin öldüğünü görmenin ise çaresizlik ve perişanlık işareti olduğu anlatılır. Yine hamile bayanın rüyasında erkek çocuğu dünyaya getirdiğini görmesinin kız çocuk doğuracağına, kız çocuk doğuracağını görmesinin ise erkek çocuk dünyaya getireceğine delalet olduğu belirtilir. Ayrıca bir insanın rüyasında doğduğunu görmesi rahatlık, kederden kurtulma, borç ödeme ve tövbe etme şeklinde açıklanır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png