Rüyada Evlenmek-Evlendiğini Görmek

Rüyada Evlenmek-Evlendiğini Görmek
12 Nisan 2013 tarihinde eklendi, 719 kez okundu.

Rüyada Evlenmek-Evlendiğini GörmekRüyada evlenmek-evlendiğini görmek hususunda birçok yorum yapılmıştır. Bazen evlenmek esaret, üzüntü ve keder, borç, tazminat verme ya da yüksek bir mevkiye geçme çabası şeklinde yorumlanır. Yine rüyada evlenme hususu Allah’u Teala Hazretleri tarafından kişiye yapılacak bir yardıma işarettir şeklinde tabir edilir. Bir kişi rüyasında tanıdığı bir bayan ile evlendiğini görürse o kişinin geçimini sağlayacağı olmayan sanata işaret olduğu anlatılır. Rüyasında zina yapan kadın ile evlendiğini gören insanın zina yapacağına, kendisine musallat olan ve kalp kıran bir kadın ile evlendiğini görenin ağır yük altına gireceği belirtilir.

Birinin rüyasında bir bayan ile evlendiğini ve o bayanı evine götürdüğünü görmesinin o kişinin gördüğü kadının kocasından mal elde etmesi, kadın ile evlendiğini ve kadının evine gittiğini görenin ise kadının önceki kocasının rüyasında evlenen adamdan mal ve hayır elde edeceği şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyasında ölen kadınla evlendiğini görenin ümidini kaybettiği maksadına kavuşacağı, hasta bir insanın rüyasında bir kadınla evlendiğini görmesi ve kadını göremeyip ismininde söylenmemesi durumunda adamın öleceği tabir edilir. Rüyasında annesini biri iile evlendirdiğini görenin mülkünü satacağı, hamile kadının rüyasında evlendiğini görmesi ise kız çocuğu dünyaya getireceği şeklinde yorumlanır. Erkek çocuğu olan bayanın rüyada evlendiğini görmesinin çocuğunu evlendirmesi, kocası olmayan ya da evli olan kadının rüyasında evlendiğini görmesi durumunda hayra erişeceği anlatılır.

Rüyasında ölü bir erkek ile evlendiğini gören kadının fakirleşeceği ve etrafındakilerin dağılacağı, rüyasında ölü bir kadın ile evlenen erkeğin onun yanına girdiğini görmesi durumunda kaçırdığı ve ümidini kestiği işe kavuşacağı şeklinde tabir edilir. Rüyasında kendine haram olan kadın ile evlendiğini gören kimsenin ailesinin önderi olacağı anlatılır. İmam Cafer-i Sadık’a göre rüyada evlenme hususunun dört tabiri olduğu belirtilir. Bunlar büyüklük, zenginlik, itaat ve mutluluktur. Allame meclisi düğün yaptığını ve evlendiğini görmenin zenginleşme ve murada erme olduğu anlatılır. Müellife göre de bir kimsenin tanımadığı bir kadınla evlendiğini görmesinin erken öleceği şeklinde tabir edilir. Evine bir gelin getirip onunla gerdeğe girdiğini görenin saygınlık elde etmesi olduğu anlatılır. İbn-i Şirine göre evlenmek için görücülüğe çıktığını görenin şeref ve büyüklük elde etmesine, eğer bekar ise de zengin bir kadın ile evleneceğine işaret olduğu belirtilir. Vefat eden bir kadın ile evlendiğini ve onunla cinsel ilişkiye girdiğini görenin o kadının malından kazanç elde edeceği, vefat eden kadın ile evlenip onunla ilişkiye girmediğini görenin ise az miktarda mal elde etmesi şeklinde yorumlanır.

Vefat eden erkek ile evlendiğini gören kadının onunla cinsel ilişkiye girdiğini de görmesinin malının azalacağı ve durumunun değişeceği şeklinde anlatılır. Daha önce ismini duymadığı ve tanımadığı bir kadın ile evlendiğini görenin ecelinin yaklaştığı belirtilir. Evlendiğini görme fakat kiminle evlendiğini bilememenin ölüm korkusu içinde olması, hasta iken tanımadığı bir kadın ile evlenmek istediğini, eşinin başkasıyla evlendiğini ya da evlendiği erkeği eve aldığını görenin eline fazlaca mal geçmesi şeklinde yorumlanır. Çalgılı düğün görme musibete işarettir. Fesat ehli olan kadın ile evlendiğini ve onunla birlikte olduğunu görmek iş açısından zorluklar aşma, fesat ehli kadın ile evlendiğini görüp onunla birlikte olmadığını görmenin ise belirtilen şeylerin az olması şeklinde tabir edilir. Gelinlik giyip evlendiğini ve kocasının yanına götürüldüğünü görenin ecelinin yaklaştığı, evlilik arzusu içinde olduğunu görme hususunun ise evlenmek üzere olması, evlenmenin mutluluk ve menfaat olduğu anlatılır. Dul bir erkek ya da kadın ile evlendiğini görmenin perişanlık, gayri meşru evlilik görmenin muhtemel bir yangın ile karşılaşma şeklinde tabir edilir. Zevce görmek zenginlik, zevce/koca görmek geçiminin temin edilmesi şeklinde yorumlanmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png