Saç Dökülmesi Nedenleri

Saç Dökülmesi Nedenleri
1 Mart 2012 tarihinde eklendi, 744 kez okundu.

Saç_Dökülmesi_Nedenleriİnsanların hayatları boyunca en korktukları bedensel gelişmelerden birisi de saç dökülmesi olsa gerek. Saç dökülmesi nedenleri konusunda bir çok insan çözüm yolu aramaktadır. Hele hele bayanların en büyük kabuslarından biridir. Çünkü bir bayanın güzelliğinin en önemli etkenlerinden biri olarak kabul edilir saçları. Saç dökülmesi problemi ile karşılaşıldığında panik yapmadan sorunun hangi sebepten dolayı kaynaklandığının araştırılması gerekir. Çünkü aynı sorunu birçok insan yaşamaktadır.

   Çözüm yollarını ararken dönemsel etkenler sebebiyle mi saçlarınız dökülüyor yoksa başka bir nedenden dolayı mı saçlarınız dökülüyor. Önemli olan bu nedenin tespit edilmesidir. Mesela tıbbi sebeplerden dolayı saçlarınız dökülebilir. Yani hormon ilacı gibi ilaçları kullanmakta olduğunuz bir dönem esnasında saç dökülmesi yaşayabilirsiniz. Eğer ilaç kullanmıyorsanız hemen hormon testi yaptırmanız gerekir. Çünkü test sonuçları size saç dökülmesi konusunda fikir sahibi olmanızı sağlar. Hamilelik esnasında ve sonrasında bayanlar saç dökülmesi yaşayabilmektedir. Bu daha çok doğumun sonrası 6 kadar süre içinde eski insanlarımızın bebeğin annesini tanımasına kadar saç dökülür dedikleri süre içinde saçların aşırı derecede dökülmesi doğum sonrasında yaşanan hormon değişikliklerinden kaynaklanır tamamen geçici korkulmayacak bir durumdur.

  Yapılan diyet sonrasında da sık görülen saç dökülmesi bayanların kabusları arasında görülmektedir. Fakat yapılan sıkı diyet sonrası saç dökülmesini engellemek için saç diplerine vitamin takviyesi yapılması sonrası dökülmeye engel olunabilir. Bir de dış etkenler sebebiyle saçlar dökülebilir. Bu dış etkenlere en büyük örnek insanların içinde bulundukları stres olarak karşımıza çıkmaktadır. Stres nedeniyle saç dökülmesi yaşanması durumunda stresten kurtulmak için bir uzman desteğinin alınması ve stresten kurtulmaya çalışılması gerekir. Hava koşullarında meydana gelen ani değişiklikler nedeniyle etkilenen saçlarda dökülme olması daha çok mevsimsel olarak adlandırılır. Tüm bu dış etkenlerden kurtulmak için saç dökülmesi bitkisel bakım yapılarak yok edilebilecek sorunlardır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png