Saç Kesim Modelleri

Saç Kesim Modelleri
24 Mart 2013 tarihinde eklendi, 1.624 kez okundu.

saç_kesim_modelleriKadınların olduklarından çekici ve güzel görünmeleri için yaptıkları en önemli adımlardan birisi de saç kesim modelleridir. Saç kesim modelleri en iyi yüz şekline uyumlu olarak uygulanması sonucu elde edilir. Bayanların saç kesimleri ile yüz şekillerinin uyumlu olması kuaförlerinin saçlarını tanıması açısından önem arz etmektedir. Bundan dolayı kuaför seçimini iyi yapmalı ve kesinlikle değiştirmemelidir. Kısaca belirtmek gerekirse kesinlikle değiştirmeksizin saç yapınızı, rengini, sıklığını, gürlüğünü onu en iyi tanıyan kuaförünüze teslim edin. Sonrasında yüz şeklinize göre kuaförünüz sizi mükemmel gösterecek saç kesim stilleri uygulasın.

Mesela yuvarlak yüzler için saç kesim modeli alın ve yanakları kapatacak şekilde uygulanmalıdır. Yuvarlak yüz hatlarını küçültmek için kâküllerin kaş altlarına inecek uzunlukta olması gerekir. Saçlara, saç tost makinesi ile atılan tostlar yuvarlak yüze hareket getirir. Yuvarlak yüzlü bayanların toplu gibi görüneceğinden saç kesimleri çenede biten veya çeneye doğru yapılan kesim ile oluşturulan model uygun olur. Eğer kare yüze sahip biri iseniz; Saç kesim modelinizin yuvarlak kesimlerden oluşması gerekir ki böylece kare olan yüzünüzün keskin çizgilerinin yuvarlak saç kesimi sayesinde yumuşak hatlara dönüşmesini sağlar. Eğer alın ve çene kısmınız keskin köşelerden ibaret ise yanaklarınıza dökülen saçlarınızın yuvarlak kesim ile alnınızın tek tarafına kısa kesilmiş olan kâküller sayesinde yüzünüzün kare görüntüsü ile uyumlu olur.

Düzleştirilen saçlar kare yüzü daha küçük gösterir. Kare yüzler için saç kesim modelleri içinde en uygun saç kesimleri düz, uzun veya bukleli saç modelleridir. Küt, katlı kesim modelleri ise kare yüzlü bayanlar için uygun olmayan modellerdir. Dikdörtgen yüzler için saç kesim modelleri için  en uygun saç kesimi saçların uzunluğunun çeneden daha aşağıda tutacak şekilde olmamasıdır. Çünkü çeneden aşağı olduğunda yüzünüzün olduğundan uzun görünmesine neden olur.  Çene hizasında ya da daha yukarısında ve hatta saçınızın ön kısmını çenenize kadar kestirerek arka kısmını ise ense hizasında kestirmeniz yüzünüzün dikdörtgen şeklinden uzaklaştırıp güzel ve çekici görünmenizi sağlayacaktır. Dikdörtgen yüz biraz uzun bir yüz şekli olduğundan yüzün büyük görünmesine neden olur. Yüzünüzün küçük görünmesini sağlamak için volümlü saç kesimi ya da kâkül vazgeçilmez saç kesim stilleridir.

Üçgen yüz şekline göre saç kesimi için en ideal olan saç kesimleri düz kare, arkası volümlü kesimler ve bob kesimlerdir. Üçgen yüz genellikle geniş alın ve çenesi dar yüz şekilleridir. Bu yüze sahip olan bayanlar yorgun ve çelimsiz görünürler. Üçgen yüzlü bayanlar saçlarını omuz uzunluğunda kestirmeli ve katlı saç kesim modellerini tercih etmelidir. Katlı saç kesimi yüzün oval görünüm kazanmasını sağlar. Yine saçların ucuna yapılacak saç maşası ile bigudiler ile yapılacak dalgalar yüzün tamamen oval görünüm almasını sağlayacaktır. Köşeli yüz şekline göre saç kesimi için yüzün büyük göründüğünden koyu renklerden faydalanmak suretiyle saç tutamlarının çeneye doğru kesilmesi ile biraz daha ince görünüm kazanması sağlanabilir. Kalp yüz şekline göre saç kesim modeli için kısa saç modeli yerine uzun fakat ön kısımları yan taraflara doğru düşen perçemli modellerin tercih edilmesi önerilir. Oval yüz şekline göre saç kesimleri için öneri yapmaya gerek yok denebilir. Çünkü her saç modeli genel olarak uyan yüz şeklidir. Kâküllü, uzun, kısa, dalgalı veya düz nasıl isterseniz yaptırın fakat yine de katlı saç kesimi en ideal olandır. Bu bilgiler neticesinde aşağıya oluşturduğumuz birbirinden güzel bayan tarafından uygulanarak kullanılan saç kesim modellerini inceleyerek yüz şekliniz nasıl ise uygun bir model beğenebilirsiniz.

Saç-Kesim-Modelleri

saç_kesim_modelleri

saç_kesim_modelleri

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png