Saç Örgü Modelleri 2012

Saç Örgü Modelleri 2012
30 Ağustos 2012 tarihinde eklendi, 1.798 kez okundu.

Saç_Örgü_Modelleri_2012Saçlarına örgü yaparak güzelliklerini ortaya çıkarmak son zamanlarda bayanların en çok tercihleri arasında bulunmaktadır. Saç örgü modelleri 2012 birbirinden güzel ve farklı olmak üzere yeni yılın trend saç modelleri arasına girmiş görünüyor. Yeni sezonun en popüler saç modeli olan örgüler birçok ünlü tarafından sevilerek kullanılan bir modeldir. Bayanların uzun süre daha doğrusu hiç vazgeçemeyeceği balıksırtı örgü modeli, İtalyan örgü, Mısır örgü, sepet örgü, klasik sepet beşli örme tekniği gibi bu yıl yaz mevsiminin trendleri arasına girmiş durumda.

Örgü konusunda uzun saçlı bayanlar diğer hemcinslerine göre daha şanslı. Ancak bakımlı ve parıl parıl parıldayan saçlarına örgüleri uygulamaları neticesinde hangi modeli uygularlarsa uygulasınlar çok güzel görünüm vermektedir. Saç örgü modelleri nasıl yapılır? örgü yapmadan önce saçlarına zaman ayırarak önce fön çekmeleri gerekir. Saça fön nasıl çekilir? Birçok bayanın evde kolaylıkla yapabildiği fön öncesinde saçlarının temiz olması gerekir. Yıkanan saçlar iyice kurutulur, sonra dört bölüme ayrılır, kendi etrafında döndürüp klips toka ile tutturulur ki böylece her bir tutama fön çekilirken diğer tutamların karışması engellenmiş olur. Sonra sıra ile ilk bukleyi çözerek fırça ile dipten uca aşağı doğru çekilir, bu esnada da fön saçın üst kısmından saçın yıpranmasını engellemek için çok yaklaştırmadan tutulur. Saçın düzleşerek parlaklık kazanması ile işlem sonlandırılır. Diğer buklelere de aynı şekilde fön uygulanır.

Saç örgüsüne başlamadan önce de saçların temizliğine, iyice taranmış olmasına, seçilecek örgü modelinin yüz ve ten rengine uygun olmasına ve örgü biçimine göre saç tutamlarının eşit şekilde ayrılmasına özen gösterilmeli ve dikkat edilmelidir. Gelelim saç örgüsü tüyoları nelerdir konusuna, araştırmaların sonucu bu modelin 15-25 yaş arasındaki gençler tarafından daha çok tercih edildiğini gösterse de şu sıralar birçok yetişkin de tercih etmektedir. Saç örgüleri arasında en kolay uygulananları Mısır saç örgüsü ile beşli saç örgüsü olarak karşımıza çıkıyor. Saç örgüsü uygularken elinizde kesinlikle herhangi bir alet olmaması gerekmektedir. Ömrü her ne kadar kısa olsa da saç örgüsünde saça herhangi bir madde kullanılmaması ve saçların sağlığına herhangi bir zarar vermemesi tercih sebepleri arasındadır.

Saç örgüsü nasıl yapılır? Bunun için dikkat edilmesi gereken en önemli konu saçınızın temiz ve bakımlı olması, net bir şekilde taranması, ten ve yüz eklinize uygun olanın tercih edilmesi, saç tutamları eşit sayıda ayrılmalı, seri hareket ederek saç tutamlarının netliğinin kaybolması engellenmeli, şekillendirici ürünler de örgü işlemine başlamadan sürülmelidir. En fazla topuzlarda kullanılan örgü modelleri kadınları çocuksu bir masumiyetin yanında kadınsı çekiciliğe büründürdüğü için cazibesini hiç kaybetmeyeceğe benziyor. Sizin derlediğimiz saç örgü modelleri 2012 kataloğumuzu incelemek suretiyle yüz ve ten renginize uygun bir örgü modelini saçınıza uygulayabilir, yorum yapmak suretiyle de güzel bayanların fikir sahibi olmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca resimli olarak bazı saç örgüsü yapılış teknikleri ile ilgili görsellerimizi de aşağıda inceleyebilirsiniz.

Saç Örgü Modelleri 2012

Saç_Örgü_Modelleri_2012

Saç_Örgü_Modelleri_2012

Saç Örgüsü Yapılış Teknikleri

Beşli örgü işlem basamakları

Beşli örgü işlem basamakları

İkili balık sırtı teknikleri

İkili balık sırtı teknikleri

Mısır örgü tekniği

Taç örgü tekniği

Taç örgü tekniği

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png