Saça Kına Yakılması | Kadın Sağlık Rehberim & Kadın ve Sağlık


Saça Kına Yakılması

Saça Kına Yakılması
15 Aralık 2011 tarihinde eklendi, 926 kez okundu.
Saça kına yakılmasıSaça kına yakılması

Kadınlar güzel görünmek için sürekli saç şekillerini ve renklerini değiştirirler. Bunun için çeşitli yöntemler vardır. Bunlardan biri de saça kına yakmaktır. Saça kına yakmak daha çok saçını boyatmak istemeyen ve doğal halini korumak isteyen bayanların tercih ettiği bir yöntemdir. Tabii kına yakmak sadece kadınlara has bir yöntem değildir ve erkekler tarafından da tercih edilen yani saçları beyazlaşmış erkeklerin de tercih ettiği dinimizce de haram sayılmayan doğal bir yöntemdir.
Saça kına sürmek saçınızın doğallığından herhangi bir şey kaybettirmediği gibi saç dökülmesinden başlayın saçınız için bir çok fayda sağladığı da söylenmektedir. Saça kına yakılması konusunda herhangi bir yaş sınırlaması da yoktur. Saça kına nasıl yakılır bilmeyenler için biz kısaca tarif edelim dedik.

Saça kına Nasıl yakılır: Aldığınız kınayı bir kase vb. içerisine boşaltın ve su ile karıştırarak hamur yoğurur gibi kıvama gelene kadar karıştırın, sonra hazır hale gelen kınayı saçınızın her santimine kadar yedirecek şekilde saçınıza sürün, sonra beklemeye alınacağından yatağınıza , elbiselerinize veya herhangi bir yere bulaşmaması için eşarp, yazma, poşet vb. bir şeyle saçınızı sarın ve yatın, sabah kalktığınızda da saçınızı açın ve bir güzel durulayın, yani sürdüğünüz kınanın katılaşmış olan bütün artıklarından kurtulun, işte size güzel görünümlü mükemmel bir saç.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png