Saçlara Parlaklık Kazandırma Önerileri | Kadın Sağlık Rehberim & Kadın ve Sağlık


Saçlara Parlaklık Kazandırma Önerileri

Saçlara Parlaklık Kazandırma Önerileri
12 Şubat 2012 tarihinde eklendi, 937 kez okundu.

Saçlara_Parlaklık_Kazandırma_ÖnerileriSaç bakımı konusunda saçlara parlaklık kazandırma önerileri nelerdir? sorusuna cevap bulmadan önce saç sağlığı nasıl bozulur? sorusunun cevabını bulmak daha önemlidir. Saç sağlığı nasıl bozulur? Saçlarımız gün içerisinde sigara dumanı, yağmur, hava kirliliği, kireç, uzun süreli güneşlenme gibi durumlar karşısında kirlenir ve yapısında değişiklikler meydana gelir. Parlaklığını kaybederek donuklaşmaya başlayan saçlarımıza en iyi çözümlerden biri belki de doğal saç bakımı diyebiliriz. Ancak saçlarımızın sağlığı sadece yukarıda saydıklarımızla sınırlı değildir. Çünkü saç boyaları ve jöleler saçların zayıflayarak kırılmasına matlaşmasına sebep olur, saçların her gün yıkanması da zararlıdır. Sicak yapılan fön kullanımı da saçın sağlığı için zararlıdır. Saçın sıkı toplanması gibi etkenlerde saçınızın sağlığının bozulmasına sebep olan etkenlerdir. Pırıl pırıl sağlıklı parlak saçlar için öncelikle saçınızı çok iyi tanımalı ve saç bakımınızı iyi yapmalısınız. Saçınızın sağlığı açısından en önemli unsur saç bakımında doğallık olmalıdır. Saç tipleri normal ve sağlıklı olması yanında ince telli ve kırılgan narin saçlar, yağlı saçlar ve kuru saçlardır. Saç bakımı için en doğal yöntem mutfaktan faydalanmak yani bitkisel bakımdan geçer.

Sağlıklı pırıl pırıl parlak bir saça sahip olabilmek için neler yapabiliriz? Öncelikle pırıl pırıl saçlara sahip olmak için sirkeli su ile yıkamanız yeterli olur. Güçlü ve parlak bir saça sahip olabilmek için zeytinyağı ile tarayıp dip kısımlara işlemesi içinde bir havlu ile sarıp 2 saat bekletin ve uygun bir şampuan yardımı ile saçınızı yıkayıp durulayın.

Yine 1 yumurta sarısını 2 çorba kaşığı zeytinyağı ile karıştırıp elde edeceğiniz karışımı saç diplerine iyice sürerek masaj yapın, 10 dakika kadar bekledikten sonra şampuan ile yıkayıp durulayın saçlarınız ne kadar parlak ve sağlıklı hale geldi görün.

Bir başka yöntem de ise derinlemesine temizlik ile parlak görünüm kazandırmak için saçınızı şampuanlayın ve sonrasında bir fincan limon suyu veya sirke ile saçınıza masaj yapın iyice yedirdikten sonra da saçınızı durulayın, sonra saç kremi uygulayıp yıkayın, bu durum saçınızdaki tüm kirin arınmasına sağlıklı bir parlaklık kazanmasını sağlar. Bu uygulama 2 hafta ara ile yapılmalıdır, aksi taktirde saçınıza zarar verebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png