Selülit Nedir? Doğal Kultulma Yöntemleri | Kadın Sağlık Rehberim & Kadın ve Sağlık


Selülit Nedir? Doğal Kultulma Yöntemleri

Selülit Nedir? Doğal Kultulma Yöntemleri
7 Aralık 2011 tarihinde eklendi, 696 kez okundu.

Selülit ve Doğal Kultulma YöntemleriSelülit nedir? diye insan kendine hiç soru soruyormu acaba. Evet bu durumdan en çok şikayet edenleri tabi ki bayanlardır. Selülit nedir? Selülit cilt altı bağ dokusunun dirençli ve hareketsiz hale gelmesi, bölgesel ve yüzeysel yoğun ödem ve yağ hücre birikintilerinin cilt altı bağ dokusuna birikmesi gibi üç ana etkenden oluşan derinin alt tabakasında yağ dokusunun hemen çevresinde oluşan ve derinin üst bölümlerinde çirkin görüntü bırakan, cilt ve cilt altı yağ hücrelerinin anormal oluşmasıdır.

Uzun yıllar genç, sağlıklı ve güzel kalmak isteyen, güzel bir vücut ve sımsıkı bacaklara sahip olmak isteyen kadınlar selülit derdinden korunmak için öncelikle yaşam tarzlarını değiştirmelidir. Kadınlarımızın hemen hemen yüzde 90\’nının selülit kabusu yaşadığını düşünerek bazı önerilerde bulunmaya karar verdik. Sizde makalemizin devamında selülit promleminden kurtulmak ve bir daha yaşamak istemiyorsanız makalemizi dikkatli bir şekilde okuyun.

Selülit derdinden nasıl kurtuluruz? Gelin hep beraber kurtulma yolları nelerdir sıralayalım; Öncelikle bol bol su içmeliyiz, fazla suyu atabilmek için ekonomik sorunumuz yoksa çilek ve kereviz yemeliyiz, tüm vücudumuzun hareket etmesini sağlamak için sık sık yüzmeliyiz, dengeli beslenerek kilomuzu sabit tutmalı, kilo almamaya önem vermeliyiz, şekerli ve tuzlu yiyeceklerden uzak durmalıyız, kahve tüketimini azaltmalıyız, kızartmalardan uzak durup buğulama ya da haşlama yiyecekler tercih etmeliyiz, imkanlırımız dahilinde yeşil çay içmeli veya çay tüketimini azaltmalıyız, asitli kola vb. içecekler yerine meyve sularını tüketmeliyiz, duş sırasında selülitli bölgeye soğuk su masajı yapmalı, selülitli bölgeyi tuz ile ovup ılık su ile durulamalıyız, düzenli periyodlarla yürüyüş yapmalıyız, düzenli olarak mevsim meyvelerini tüketmeliyiz.

Hergün bir bardak maydanozun kaynatılmış suyunu içmeliyiz, cips, kuruyemiş vb. yiyecekleri tüketmekten kaçınmalıyız, kırmızı et yerine tavuk veya balık tüketimine önem vermeliyiz, yüksek topuklu ayakkabı giymekten kaçınmalıyız, her zaman dik yürüyüp dik oturmalıyız, uzun süre güneşte kalmaktan kaçınmalıyız, yemeği ayakta değil de oturarak yemeliyiz, yağlı yiyeceklerden uzak durmalıyız,uyku düzenine özen göstermeliyiz, gereksiz yere ilaç kullanmamalıyız, yemek esnasında su içmekten mecburiyet hariç kaçınmalıyız, beyaz ekmek yerine tahıllı özellikle kepekli ekmekleri tercih etmeliyiz, hamur işlerinden uzak durmalıyız, işte bu ve benzeri daha bir çok sayılması mümkün tavsiyelere uyduğumuz taktirde hepsine uyamasanız bile bir çoğuna uyduğunuz dengeli beslenip egrersiz ile spor yaptığınız taktirde selülit die bir problem yaşamayacığınız mümkündür.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png