Sonbaharın Saç Renkleri | Kadın Sağlık Rehberim & Kadın ve Sağlık


Sonbaharın Saç Renkleri

Sonbaharın Saç Renkleri
27 Ekim 2012 tarihinde eklendi, 1.350 kez okundu.

Sonbahar_Saç_RenkleriBayanlar güzelliklerini ortaya çıkarmak için aralıklarla saçlarının rengini değiştirme yoluna giderler. Özellikle hem modayı takip etmek ve hem de değişiklik yapmak üzere saç renkleri değişikliği yapmak kadınlara özgü alışkanlıklardandır. Sonbahar ayları içinde uzmanlar kızıl saç rengini tavsiye etmektedir. Bu mevsimde yaygın olarak kullanılmakta olan kızıl renkler saçları modern olduğu gibi şık da göstermektedir. Bu nedenle bayanların sonbaharın saç renkleri olarak kızıl tonları tercih etmeleri gerekmektedir.

Ancak kızıl renk tonlarının tercihi esnasında tenlerine uygun olanı seçmeleri saçlarına kendiliğinden ışıltı vererek renkli bir havaya soktuğu gibi seksi ve çekici olmalarını da sağlar. Şüphe yok ki kızıl renk doğanın sonbahar mevsiminin rengi olarak karşımıza çıkmakta olup sarı renkten kızıl renge uzanan yelpazede bayanların saçlarında bunu uygulamaları gerekir. Ten rengi açık ya da kumrala yakın olan bayanlar saçlarına kırmızılık verdiği saçları ile bambaşka biri olabilirler. Ancak kızıl renge sıcak bakmayanların çikolata kızıl veya kahve kızıl ya da bal kızıl karışımlarını kullanabilecekleri gibi sonbahar mevsiminde mutlaka saçlarında kırmızılık barındırmalıdırlar.

Göz alıcı dikkat çeken renk olan kızıl tonu saçınıza mutlaka kuaför yardımı ile uygulamalısınız. Sadece saçlarınız zaten kızıl olduğunda evde kendinizin boya uygulaması gerekir. Ancak farklı renk tonlarından kurtulmak yani saç rengini değiştirmek istediğinizde uzman yardımı almanız gerekir. Olağanüstü sonuç elde edebilmeniz için doğru saç rengi tercih etmeniz gerekir. Çünkü kızıl saç rengi ten rengi için önemli olduğundan uzman yardımı alınmak suretiyle uygulanmalıdır. Mesela koyu tenli bayanların açık tonlu kızıllar yerine doğal tonlardaki kızıl gölgeler uygulamaları uygundur. Fakat gölge yerine tek renk tercih edeceklerin kahve kızılları tercih etmeleri gerekir. Daha koyu tenli bayanların ise çikolata kızıl renk tonunu tercih etmesi gerekir ki oldukça dikkat çeken havalı bir renk tonudur.

Uzmanlarca sonbahar kızılının yakalanabilmesi için saçların iki defa boyanması ve beklenmesi önerilir. Çünkü gerçek kızıl bu şekilde elde edilir ki yine uzmanlar sonbaharın güneşli günlerinde kızıl tonlarının göz alıcı ve parlak olduğunu söylemektedir. Dolgun saç kesimleri ile hacimle taranmış olan saçlarda çarpıcı sonuçlar veren kızıl saç renklerinin yanı sıra kestane kızılı ile çikolata kızılı da iddialı olan saç renklerindendir. Parlak ve göz alıcı renk tonu olan kızıl saç renkleri özel bakım gerektirmektedir. Bu nedenle saçınızın önce renk koruyucu özellikteki şampuan ile yıkanması, sonra koruyucu bakım kremleri kullanılması gerekir. Bu şekilde yapılacak bakım ile saçlarınız ilk gün ki gibi canlı ve parlak olur ve aynı zamanda ışığı daha iyi yansıtır. Yine hasar görmüş olan bölgeleri beslemek sureti ile saç sağlığınıza önem vermenizi sağladığı gibi nar ve erik özleri içeren formüller sayesinde de kızıllığın daha iyi yansımasını, doğal ışıltılar verdiğini gözlemleyebilirsiniz.

Sonbaharın_Saç_Renkleri

Sonbaharın_Saç_Renkleri

Sonbaharın_Saç_Renkleri

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png