Tek Parmak Örgü Eldiven Yapılışı

Örgü eldiven modeliTek parmak örgü eldiven bayanların kendileri, eşleri ve çocuklarına kış mevsiminde en çok tercih ettikleri modeldir.  Tek parmak eldiven nasıl örülür bilmeyen bayanlar için makalemizde bilgiler vermeye çalışacağız.

Siz de yazımızda verilen açıklamaları okuyarak kendinize, eşinize veya çocuğunuza güzel bir eldiven örebilir, soğuk kış mevsiminde ellerin üşümemesini sağlayabilirsiniz.   

Tek parmak örgü eldiven örme

Öncelikle kendinize 4.5 nolu şiş ve kendinize uygun markada yün alın. İşleme işlemine 40 ilmek ile başlayın, bilek kısmı lastiğini iki sıra haroşa sonrası iki düz iki ters olarak örün, ön yüze ister bir kuş isterseniz kendi beğendiğiniz bir model uygulayın ya da sade bırakın, iki burgulu 4×4 4×4 olan ilk burgunun 12 sıra sonrası ikinci burguyu, bundan altı sıra sonunda son burguyu yapın,

bunun yanında 4 sıra sonrası baş parmağı yapalım, yani bir ilmeğin her iki kenarından iki sırada bir artırma yapın ve her iki sırada bir tekrarlayın ve altı sıra artırma sonunda baş parmak kısmını lastik örmek suretiyle kesin ve  örme işlemini tamamlayın. Bunu örme işlemi kendiniz, eşiniz ve çocuğunuzun el yapısına göre değişeceğinden bunu el şekillerine göre değiştirmek elinizde unutmayın.

3 Mart 2012 tarihinde eklendi, 5.053 kez görüntülendi.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png