Ten Rengine Uygun Saç Renkleri

Ten Rengine Uygun Saç Renkleri
2 Şubat 2013 tarihinde eklendi, 1.279 kez okundu.

Ten_Rengine_Uygun_Saç_RenkleriKadınların sık sık saçlarının renklerini değiştirmeyi sevdikleri bilinen bir olgudur. Ancak birçok kadın ten rengine uygun saç renkleri nelerdir konusunda yanlış önyargıya kapıldığından doğru saç rengini uygulamayı beceremez. Çünkü önemli olan hoşunuza giden veya çok sevdiğiniz renk tonunu saçınıza uygulamanız değil ten renginize uygun olan saç rengini iyi belirlemenizdir. Saç rengi seçiminde en avantajlı olan esmerlerdir. Esmer tenliler birçok renk arasından seçim yapabilmektedir. Fakat yine de esmer olduğu için her rengin kendilerine yakışıp yakışmayacağını iyi bilmeleri gerekir. Bunun için renk seçiminde cilt tonları ile saçlarının boy ve dokusuna iyi dikkat etmelidirler.

Çünkü saç kesim sonrası bile renk belirleme için önemli rol oynar. Örnek olarak kısa kesim saç modeli olanların sadece saçlarının uç kısımlarında renklendirme yapmaları mükemmel görünüm elde etmelerini sağlar. Saç rengi tercih ederken önemli olan yüzün daha aydınlık görünmesini sağlayabilmek için ve saç modelinizin ön plana çıkarılması için cilt tonunuza uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Saç renginden memnun olan bayanların ise sadece birkaç ton açık ya da koyu gölgeler uygulamak suretiyle saçlarına hareket kazandırmaları mümkündür. Esmer tenli bayanların kül rengi ile platinyum türü uç renklerden uzak durması uzmanların en önemli önerileri arasında bulunmaktadır. Beyaz tenli bayanların öncelikle kahverengi renk tonunun sıcak tonlarını kullanmaları gerekir. Yine ballı kızıl, ballı bisküvi ve bal köpüğü renk tonları da çekici olmalarını sağlar. Daha da hareketli saç görünümüne sahip olmak istiyorsanız koyu bal veya açık kahve renk tonlarını tercih etmelisiniz.

Yine saç renginden memnun olan beyaz tenlilere yeni şeyler denemek istediklerinden kızıl ya da altın gölgelere şans vermeleri önerilir. Buğday tenli bayanlara ise saç rengi için yapacakları en ideal tercih kahve ve kestane renk tonları diyebiliriz. Gölge kullanmaksızın saçlarını tek renk boyatmaları, gölgeden vazgeçemeyenlerin ise doğal saç renklerine yakın tonları kullanmaları önerilir. Koyu ten rengine sahip kadınların ise koyu renkleri tercih etmeleri ile tenlerinin daha da sıcak görünmesini sağlamaları anlamına geldiği söylenebilir. Mesela karamel veya çikolata kahvesi mükemmel olur. Gölge yapacaklar için bronz ile seçecekleri saç renginin açık tonları idealdir. Bebeksi yani beyaza yakın pembemsi ten rengine sahip bir bayan iseniz kızıl ile tonlarından uzak durmalı ve kahve, küllü sarı, kestane ve kumral renkleri tercih etmelisiniz.

Ayrıca yüzünüze yapacağınız hafif makyaj ile daha da bebeksi bir tene sahip olabilirsiniz. Koyu renkli esmer tene sahip olanların platin sarı, bakır, parlak sarı, light sarı saç renklerini tercih etmelerinde fayda vardır. Yine patlıcan moru ile ateş kızılı ve kahve tonları uygun renk tonlarıdır. Bunların yanı sıra röfle ile gölge renklerde önerilen uygulamalar arasındadır. Güzel bayanlarımıza saç renkleri hakkında bu bilgileri verdikten sonra önemli bir konuya daha değinecek olursak, hangi saç rengini seçerseniz seçin boya işlemi sonrasında saç bakımına özen göstermeyi ihmal etmemelisiniz. Çünkü saçlarınızın donuk görünmesi durumunda istediğiniz etkiyi elde edemezsiniz. Bu nedenle kuaförünüzün önerisi ile uygun şampuan ile bakım kremlerini aksatmadan kullanmalısınız. Birbirinden güzel örneklerle oluşturduğumuz kataloğumuza bakarak ten renginize ve zevkinize uygun saç rengini beğenip uygulamaya ne dersiniz.

Ten Rengine Uygun Saç Renkleri

Ten_Rengine_Uygun_Saç_Renkleri

Ten_Rengine_Uygun_Saç_Renkleri

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png