Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır | Kadın Sağlık Rehberim & Kadın ve Sağlık


Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır

Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır
3 Aralık 2011 tarihinde eklendi, 729 kez okundu.
Tırnak Bakımı

Tırnak Bakımı

Tırnak bakımı günümüzde hiç ihmal edilmemesi gereken, öncelikle kadınlar olmak üzere bütün insanlar tarafından güzellik amacıyla yapılan, ancak günümüz koşullarında sağlık açısından oldukça önemli bir durumdur. Bir çok hastalığın bulaşma nedenleri arasında bulunan tırnaklar düzenli bakım yapılmadığı ve genel temizliğinin zamanında yapılmadığı taktirde güzel görünme gayesiyle de olsa hastalık nedeni olarak insanları tehdit eden bir faktör haline gelir.
Bu nedenle güzel görünme uğruna sağlığımızdan olmamak için öncelikle tırnaklarımızın bakımını sağlık açısından gerçeklştirmeli ve daha sonra güzellik konusuna eğilmeliyiz. Bu konuda çoğu uzmanın da önerisi bu şekildedir. Bazı dünya ülkeleri ve özellikle ABD\’de tırnak bakımı uğruna milyarlarca dolar harcayan insanlar öncelikle sağlık açısından önemini kavramış olarak tırnak bakımı için para harcıyor. Bunun yanında konunun ehemmiyetinden habersiz bazı insanlar yine de kendileri veya eğitimsiz kişilere tırnak bakımı yaptırdığından sağlık açısından kendilerini tehlikeye düşürmektedir. Tırnak sağlığı da vücut sağlığı gibi çok önemli ve dikkat edilmesi gereken bir konudur.

           Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır? İşte en güzel soru bu. Çünkü günümüz şartlarında hastane ortamına kadar taşınan tırnak bakımı yapmak veya yaptırmak isteyen insanın, bayan veya erkek bakımının önceliğinin sağlık olmasını gözetmesi, tırnağına bakımı eğitimli sağlık personellerine yaptırması gerektiğini çok iyi bilmesi gerekiyor. Güzel görünmek uğruna para harcarken sağlığımızı ön plana almalı ve sonrasında güzellik amaçlamalıyız. Kendi başımıza evde tırnak bakımı yapacaksak önce kullandığımız bakım malzmelerinin sağlık açısından herhangi bir sorun teşkil etmeyen, hijyenik olması ve güvenilir yerlerden alınması gerekmektedir. Bakım yaparken de hijyen koşullarına uymalı ve sağlığımızı tehlikeye düşürecek durumlardan kaçınarak tırnaklarımıza bakım yapmalı, kullandığımız kozmetik ürünün sağlığımıza etki etmeyen, güvenli bir ürün olmasına özen göstermeliyiz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png