Uzun Kollu Çiçek Motifli Tığ İşi Bluz

Uzun Kollu Çiçek Motifli Tığ İşi BluzBayanlar güzel ve çekici görünmek amacı ile kıyafetlerini örme bluz ile süslerler. İşte tam size göre denebilecek güzel bir bluz modeli. Uzun kollu çiçek motifli tığ işi bluz ile kıyafetinizi birleştirerek çekici ve güzel görünmeniz mümkün. Uzun kollu çiçek motifli tığ işi bluz nasıl örülür? konusunda aşağıda sizlere açık açık bilgiler veriyoruz.

Tığ işi bluz yapımı hakkında bilgi sahibi olmayan bayanlar için güzel anlatımlı tarif sayesinde evde bluz örme imkanı veriliyor. Şimdi hep beraber tığ işi bluz yapımı hakkında anlatıma geçerken işlemeyi düşünüp de kararsız kalanlara karar vermeleri açısından yardımcı olacağını düşünerek yapacağınız yorumlar ile sitemize katkıda bulunmanızı bekliyoruz

Tığ İşi Bluz Malzemeleri

350 gr ip, 1 numara tığ, 5 numara şiş, 38 beden için

Tığ İşi Bluz Yapımı

Tığ işi bluz yapımına ön, arka ve kolları için 7cm x 7cm boyutunda kare motifler hazırlayarak başlayalım. Ön ve arka için 12 motifi birleştirin ve 4 sıra sonra 6 motif ön, 6 motif arka için ayırarak her ikisine 3\’er sıra motif ekleyerek omuz kısmına gelelim. Sonra iki tarafta omuz kısmını ayırıp ortasındaki motiflerin üzerinden ilmek almak suretiyle şiş ile 5 sıra lastik örelim. Kollara 4 motifi birleştirmek suretiyle başlayalım. 6\’ncı sıraya gelince iki yana yarım motif yapalım ve 7\’nci sırada da iki tarafına yarımşar motif yapmak suretiyle kolu bitirelim. Sonrasında bedendeki kol açıklığını tığla birleştirelim ve kol ağzından ve bel kısmından ilmek alıp şiş ile 7 sıra lastik örüp ilmekle kapatıp  bluzumuzu bitirelim hayırlı olsun.

20 Ocak 2012 tarihinde eklendi, 1.436 kez görüntülendi.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png