Yağ Düşmanı 9 Besin

Yağ Düşmanı 9 Besin
5 Nisan 2012 tarihinde eklendi, 908 kez okundu.

Yağ_Düşmanı_9_BesinBir çok insan fazla kilolarından kurtulmak için çeşitli diyet programları uygulamaktadır. Ancak günlük aktiviteler yanında düzenli olarak yapılması gereken egzersiz ve spor ile uygulanan diyet neticesinde kilo verme işlemi başarısızlık ile sonuçlanabilmektedir. Bunun sebebi olarak sağlıklı kilo verebilme için tüketilen besinlerin içeriklerinin bilinmesi olarak gösterilmekte olduğundan yağ düşmanı 9 besin hakkında bilgiler veriyoruz.

   Uzmanlar kilo vermek için çabalayan insanlara diyet yaparken alınan besinlerin içerikleri nin iyi bilinmesi gerektiğini, bazı besinlerin yağ yakımını hızlandırarak kilo vermeye katkı sağlarken bazılarının tam tersine kilo alımını arttırdığını belirterek tüketilen gıdaların içeriklerinin çok iyi bilinmesi ve öğrenilmesi ile diyet uygulamasının yapılması gerektiğinin üzerine çizmektedir. Bu nedenle uzmanların tavsiye ettiği yağ düşmanı 9 besin hakkında sizlere bilgiler veriyoruz.

 İşte yağ düşmanı 9 besin;

1- Süt Ürünleri;  Yağ yakıcı besinlerin başında gelen süt ürünleri tam bir kalsiyum kaynağı. Tüketilen az yağlı, süt, yoğurt ve ayran yağ yakımını yükselterek kilo verilmesini sağladığından günlük olarak iki porsiyon tüketilmesi gereken besinlerin başında gelmektedir.
2- Üzüm; Antioksidan özelliği olan resveratol maddesi özellikle kırmızı üzüm, dut ile yer fıstığında bulunduğundan ve  yağın çözülmesini tetikleyerek hızlandırdığından diyet yapan insanların günlük olarak bir yemek kaşığı kadar bu ürünleri tüketmeleri uzmanların önerileri arasında bulunmaktadır.
3- Hindiba; Hazmı kolaylaştıran intybin veya taraxin gibi özel keskin maddeler barındıran ve kan damarlarında pozitif etkisi olan hafif sarımsı olan hindiba isimli sebzenin içerdiği maddeler vücuttaki asitlerin atılmasında ve metabolizmanın düzenli olarak çalışmasında önemli görev üstlendiğinden ve tatlıya olan iştahı azalttığından günlük olarak düzenli bir şekilde tüketilmesi gerekiyor.
4- Kırmızı Biber; İçinde bulunan acı madde sayesinde kan dolaşımını hızlandırıp vücut ısısını arttıran kırmızı biber bu sayede yağ yakımını hızlandırmaktadır. Vücudun ısısının artması ile yağ yakımı hızlanınca meydana kilo verilmesi geldiğinden düzenli olarak tüketilmesi gereken gıdaların başında kırmızı biber geliyor.
5- Keten Tohumu; Özellikle menopoz sonrası bayanlarda vücut yağları ile kilolarının azalmasını sağlayan keten tohumunun her gün kahvaltı sırasında yenecek olan tahıl içine, yoğurda veya salata içine bir yemek kaşığı ekleyerek tüketilmesi önerilmektedir.
6- Lifli Gıdalar; Tokluk hissi vererek vücutta fazla yağ tutulmasını engelleyen lifli gıdalar kategorisinde domates, marul, ıspanak vb. meyve ve sebzeler bulunmaktadır. Bu tür meyve ve sebzelerde bulunan bol lif oranı sayesinde tüketilmeleri durumunda tokluk hissini arttırmaları sebebiyle vücudun fazla yağ tutması engellenmektedir.
7- Maydanoz; Bağışıklık sistemini korumak suretiyle C vitamini emilimini arttıran elma, kiraz, pırasa, yabanmersini, soğan, kiraz, lahana, pırasa, maydanoz, brokoli, domates, erik, vişne, ıspanak, yeşil çay ie turunçgillerin içeriğinde bulunan flavonoidlerin yağ yakma etkisi olduğundan ve maydanozunda aynı kategoride bulunduğundan düzenli olarak tüketilmesi gerekmektedir.
8- Kuruyemiş; İçerdikleri iyi yağlar, lif ve proteinlerin kilo vermeye yardımcı olduğu kabul edilen fındık, ceviz ve badem insülin direncini arttırmaktadır. Günlük 10 tane kadar fındık, 6-8 tane kadar badem veya 2 tane ceviz tüketerek içerdikleri yüksek lif oranları sayesinde bağırsakların hareketlerini artırıp kilo vermeye yardımcı oldukları belirtilmektedir.
9- Yeşil Çay; Tam bir sağlık deposu olan ve hemen her evde bulunması ve tüketilmesi tavsiye edilen yeşil çay içeriğinde bulunan katesin maddesi sayesinde metabolizma ile karaciğerin yağ yakma oranını hızlandırmaktadır. Bu nedenle günlük olarak 2-3 bardak yeşil çay içilmesi tavsiye edilir.  Verilen bu güzel bilgiler ışığında düzenli beslene yanında yapılacak olan yine düzenli spor ve egzersiz sonrası fazla kilolarınızdan kurtularak ideal kilonuzu bulmanız mümkün gibi görünüyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png