Yemek Sonrası Yapılan 7 Yanlış

Yemek Sonrası Yapılan 7 Yanlış
15 Aralık 2011 tarihinde eklendi, 772 kez okundu.

yemek sonrası yapılan 7 yanlışyemek sonrası yapılan 7 yanlış

Bu makalemizde de insanların yemek sonrası en büyük zevkleri olarak gördükleri fakat sağlıkları açısından zararlı en büyük yemek sonrası  yanlışları nelerdir? bu konuya değinmek istiyoruz. Hemen bütün insanlar yemek yedikten sonra kişiliklerine göre sigara içmeyi, çay içmeyi, meyve yemeyi ve daha bir çok bu gibi durumu sever ve yapar. Ancak sorulsa bu yaptıklarının kesinlikle sağlıkları açısından zararlı olabileceğine inanmaz ya da inanmak istemez.
Peki bu iyi olduğunu düşündüğümüz ya da müptelası olduğumuz bu alışkanlıklarımızın ne kadar zararları vardır biliyor muyuz? Gelin inceleyelim; Kanser riskini doğru orantıda artırdığı kanıtlanmış olan yemek sonrası içilen bir sigaranın 10 sigara içmeye bedel olduğunu, midenin hava ile dolmasına neden olan meyvenin yemekten bir kaç saat sonra yemeli iken hemen sonra yenmesinin tehlikeli olabileceğini, yüksek oranlı asit içeren çayların yemek sonrası alındığı esnada alınan proteinlerin sindirilmesi ni engellediğini ve sağlık problemleri ile kilo problemleri ne neden olabileceğini biliyormuyuz.

Yine yemek sonrası kemerimizi gevşetmekle bağırsaklarımızın bükülüp bloke olmasına neden olabileceğimizi, yemek sonrası yürümenin ömrü uzattığı inancı ile yürümekle yediğimiz yemeklerin nitrüentleri özümsememesine yani yemeğin hiç bir anlamının kalmamasına neden olabileceğini, yemeği yedikten sonra banyo yaparak kan akışının el ve ayaklarda çoğalmasına sebep olarak mide etrafındaki kan miktarının azalarak sindirimi zayıflatabileceğini, yemek sonra yatıp uyumanın yediklerimizi sindiremememize, bağırsaklarımızın iltihaplanarak rahatsızlıklara sebep olabileceğini bilmeliyiz. Eğer bilmeden yaparsak yukarıdaki gibi bir çok sağlık problemi yaşayabiliriz. Bu nedenle yukarıda sayılan tehlikelere dikkat ettiğimiz taktirde herhangi bir sağlık problemi yaşamadan ve kilo alma derdi ile uğraşmadan sağlıklı bir yaşam süreceğimiz kesin olsa gerek.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png