Yeni Doğan Bebek Yelek Tarifi | Kadın Sağlık Rehberim & Kadın ve Sağlık

Yeni Doğan Bebek Yelek Tarifi

yeni_doğan_bebek_yelek_modeliKış aylarının gelmesi ile yeni doğan bebeğiniz için örgü yelek, süveter, ceket gibi şeyler örmeye başlarız. Sizin için bayılacağınız güzel yeni doğan bebek yelek tarifi. Küçük bebeğiniz için hem güzel hem de fazla zahmetli bir model değil. İşte size bu güzel yelek modeli.

Yeni Doğun Bebek Yeleğinin Yapılışı:

İlk olarak bebeğinizin bedenini hesaplayın ve bedeninden daha fazla gelecek şekilde zincir çekin. Yani ortalama 58-60 zincir çekmelisiniz. Böylece yeğinizin ilk adımı atmış olacaksınız. Zincir işleminiz bittikten sonra yedi sıra tığ ile dolgu yapın. Dolgu yaptıktan sonra iki zincir çekin ve bir zincir boşluğu atlayın. Boşluğu atladıktan sonra on dört sıra uzun çektiğiniz zincirleri tığla batarak dolgu yapın. Daha sonra yine iki zincir çekin ve bir zincir boşluğu yapın. Ama bu sefer yedi sıra tığla batarak yine dolgu yapın. Bu işlemde daha önce yaptığınız işlemi yapın. İki tane zincir çekin bir zincir boşluğu atlayın ve on dört sıra tığla dolgu yapın. Bunda yine aynı tekniği kullanacağınız İki zincir çekin ve yedi sıra dolgu yapın. Böylece yeleğin yaka kısmından örmeye başlayın. Bu arada şunu da söyleyeyim iki sıra çekilen zincirler tırabzan olacak içleri yine karşılıklı olarak iki adet zincirle tırabzan yapılacak bebek yeleği robasına doğru genişleyecektir.

Bu işleminizde yedi sıra dolguyu ördükten sonra çektiğiniz iki zincir boşluğunun içine bir sıra dolgu ile iki zincir çekin. Tırabzanın içine bir dolgu yapın ve on dört sıra yaptığınız karşı tarafa geçin. Aynı işlem ile iki zincir boşluğunun içine dolgu yaparak örün ve böylece devam edin. Arkalı önlü olarak ördüğünüz bebek yeleğini koltuk altına kadar artmış olması lazım. Koltuk altına geldiğiniz zaman koltuk altı kesimini yapın. Bebek yeleğinizi ördükçe zaten kol kısmı ortaya çıkmıştır. Tabi eğer kol kesmesini bilmiyorsanız şöyle yapın; Koltuk altında yapın iki zincirle çekilen tırabzanları kapatarak örmeye devam edin. Yapmış olduğunuz yeleğin boyunu ayarladıktan sonra ipi kesin. Böylece kolunu kesmiş olursunuz. Bebeğinizin yeleğini yapmış olduğunuz renge göre uygun renkle kollarına, yakalarına ve düğme deliklerine oya yapar gibi bir sıra dolgu yaparak şekillendirin. Ve tek düğme ile süsleyin. Umarım çok güzel olmuştur.

22 Eylül 2012 tarihinde eklendi, 1.264 kez görüntülendi.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png