Yeşil Çay ve Faydaları | Kadın Sağlık Rehberim & Kadın ve Sağlık


Yeşil Çay ve Faydaları

Yeşil Çay ve Faydaları
5 Temmuz 2012 tarihinde eklendi, 820 kez okundu.

Yeşil_ÇayYeşil çay ve faydaları nelerdir konusunda makalemizde sizlere geniş açıklamalar yapıyoruz. Yeşil çay nedir? Camellia sinensis yapraklarından yaprak toplanır toplanmaz kavrularak hızla kurutulmak suretiyle elde edilen çay çeşididir. Yeşil çay nerede yetişir? Yeşil çay genel olarak ekvatoral ve ekvatora yakın bölgelerde yetiştirilir. Bu yerlere örnek verecek olursak Çin, Japonya, Sri Lanka, Endonezya, Vietnam ve Hindistan gibi ülkeler örnek verilebilir.Yeşil çayın faydaları nelerdir? Son yıllarda yeşil çayın özellikle sağlığınız için ne kadar önemli olduğunu birçok bilimsel araştırmalar kanıtlıyor. Eğer yeşil çayın faydalarını okuduysanız tüm dertlerinize deva olduğunu anlarsınız. Yeşil çay kanser hastalıklarından korur mu? Yeşil çay sayesinde insanlar yemek borusu kanseri, prostat kanseri ve aynı zamanda deri kanserinden korur. Aynı zamanda kanserli tümörlerin küçülmesini sağlar. Yeşil çay içinde bulundurduğu antioksidan sayesinde E vitamininden tam olarak 20 kat güçlüdür. Yeşil çay aynı zamanda yüksek kolesterolü ve aynı zamanda yüksek tansiyonu düşürücü olarak kullanılır.

Yeşil çay aynı zamanda hem kan şekerini dengeler hem de vücutta bulunan bakteri ve virüsleri öldürür. Ağzı kokanlar için yeşil çay aynı zamanda ağızda koku giderici olarak kullanılır. Aynı zamanda gün içerisinde kendinizi yorgun ve bitkin hissediyorsanız sadece 1 bardak yeşil çay içmeniz size içerdiği kafein sayesinde enerji depolamanızı sağlar. Yeşil çayın içinde bulunan C vitamini sizi stresten, depresyondan uzak tutmaya aynı zamanda daha sakin yapıya kavuşmanızı sağlar. Özellikle kış aylarında nezle, grip olmak istemiyorsanız yeşil çayın içeriğinde bulunan C vitamini sayesinde daha rahat bir kış geçirebilirsiniz.

Yeşil çay aynı zamanda içinde bulundurduğu E vitamini sayesinde yaşlanmanızı geciktirir. Eğer Kalp damar hastalıklarından sıkıntılıysanız, günde 1 bardak yeşil çay damar sertliğinden koruduğu için son derece faydalıdır. Eğer zayıflamak istiyorsanız, yeşil çay içerek vücudunuzda biriken fazla ve zararlı yağları atarak zayıflayabilirsiniz. Yeşil çay aynı zamanda güneş yanıklarının onarılmasında etkisi vardır. Bundan dolayı yaz mevsimlerinde vücudunuzda oluşan güneş lekelerini yok etmek amacıyla yeşil çayı ılık hale getirerek yüzünüzü yıkarsanız son derece faydalı olmaktadır. Aynı zamanda menopoza girmiş kadınların, en çok şikayet ettikleri kemik erimesi hastalığını önlemek için günde bir bardak yeşil çay içerseniz kemik erimesine ve aynı zamanda romatizma ağrılarına tedavi edici özelliktedir. Eğer sık sık kabız oluyorsanız, bağırsaklarınız çalışmıyorsa göbek ve karın bölgenizde şişlik hissediyorsanız düzenli olarak her gün 2 bardak yeşil çay içebilirsiniz. Bu sayede bağırsaklarınız düzenli çalışır anı zamanda karın ve göbek bölgenizde oluşan ödemin yok olmasını sağlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png