Yeşil Gözlülere Makyaj Önerileri

Yeşil Gözlülere Makyaj Önerileri
5 Haziran 2012 tarihinde eklendi, 833 kez okundu.

Yeşil_Gözlülere_Makyaj_ÖnerileriYeşil gözlülere makyaj önerileri nelerdir? konusu hakkında gerekli bilgilendirmeleri yapıyoruz. Doğru ton ve teknikler kullanmak suretiyle gözlerinizin güzelliğini ortaya çıkarmanız çok kolay. Ten renginiz kadar göz renginize de dikkat etmek suretiyle yapacağınız makyaja seçeceğiniz renklere çok dikkat etmelisiniz. Ten rengine göre makyaj nasıl yapılır? Çok çekici ve güzel bakışlara sahip olabilmek için hangi renk tonlarını kullanmanız gerektiğini ve bu renk tonlarının nasıl kullanılması gerektiğini bilmeniz gerekmektedir. Bunun ne yapılması gerektiği hakkında yazımızın devamında sizlere bilgiler veriyoruz. Yeşil gözlere sahip biri iseniz mor ve tonları size çok yakışır. Ancak mor rengin mavi ile yakın tonları yerine bordo renge yakın tonları tercih etmeniz gerekir. Mavi yada yakın tonlarını tercih etmeniz gözlerinizin çekiciliğini kaybetmesine neden olur.

Yine lila, bordo ile mor tonları yanında gözlerinizin ortaya çıkmasına yeşil ton rengi de sağlar. Yalnız yeşil rengin koyu tonlarının tercihi gözlerinizin ön plana daha fazla çıkmasını sağlayacaktır. Eğer sezonun yine moda trendleri arasında yerini alan bakır ve tonları gözlerinize ışıltı katılmasını sağlar. Bu renk tonunu göz kapaklarınızın dip kısımlarına veya uç kısımlarına doğru uygulayın ki pırıltıların daha çok güzel, ışıl ışıl ve canlı bakışlara sahip olmanızı sağlasın. Yeşil gözlü bayanların göz kalemi ile eyeliner seçiminde siyah renk tonundan özellikle uzak durmaları gerekir. Bakışlarınızın yumuşaması için gri ile kahverengi renk tonlarının ve de kullanılacak far rengiyle çok daha güzel uyum sağlayacaktır.

Doğal görünüm kazanmak için kahverengi renk tonundaki rimelin kullanılması gerekir. Güzelim yeşil gözlerinize yapacağınız en büyük kötülük ise gümüş parıltılarından oluşan renk tonlarının kullanımı olsa gerek. Yeşil ile kahverengi farlar ile kullanılacak altın ve bakır parıltılar hoş bir görünüm verecektir. Son olarak uygulama yapma sırasında büyük gözlere sahip olanların koyu renkli far tonlarını göz kapaklarının uç kısımlarına doğru, açık tonları da dip kısımlara doğru uygulamalı, düşük göz kapaklarına sahip olanların ise tam tersi bir yöntem uygulaması gerekir. Göz kaleminde ise siyah renkten uzak durulmalıdır. Göz kalemi ile eyelinerin çikolata ya da gri tonlarda olması daha mükemmel görüntü kazandırır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png