Zayıflama Sağlayan Tokluk Hissi Veren Besinler | Kadın Sağlık Rehberim & Kadın ve Sağlık


Zayıflama Sağlayan Tokluk Hissi Veren Besinler

Zayıflama Sağlayan Tokluk Hissi Veren Besinler
17 Kasım 2011 tarihinde eklendi, 769 kez okundu.

Tokluk Hissi Veren BesinlerBu makalemizde kendini kilolu hissedip zayıflamak, fazla kilolarından kurtulmak isteyen, herhangi bir uzman yardımı almadan fazla kilolarından kendi kendine kurtulmak isteyenlere yardımcı olmak maksadı ile hazırladık. Yapmanız gereken bir çok bilimadamı tarafından kabul edilen ve özellikle Avustralya\’lı bilim adamları tarafından tokluk endeksi olarak ortaya çıkarılan listede bulunan yiyecekler uzun süre tok kalmanızı sağlayarak kilo vermenize yardımcı olacak yiyeceklerden oluşuyor.

               Bu listede bulunan yiyecekleri düzenli olarak kullanmanız neticesinde uzun süre kendinizi tok hissedecek ve fazla kilolarınızdan kurtulacaksınız. Tek yapmanız gereken bu besinleri düzenli olarak uygun zamanlara yayarak tüketmenizdir.

1- Az kalori içerdiği gibi içindeki yüksek sıvı oranı sayesinde kendinizi tok hissetmenizi sağlayan elma,  günde bir tane yemeniz yeterli

2- Özellikle tavuk ya da sebze çorbası olmak üzere çorba, Amerika Pensylvania Üniversite araştırmacılarınca yapılan çalışmada günde iki defa çorba içenlerin kilo verme veya kilolarını korumada oldukça başarılı olduğunu gösteriyor.

3- Midede yavaş öğütüldüğü Uluslararası Beslenme Yöneticileri tarafından yapılan araştırmalarda kanıtlanan yüksek lif oranına sahip fasulye, yendi zaman midede öğütülme süresi uzaacağından tokluk hissi uzun süreceğinden yeme ihtiyacı azalacak, bu da kilo vermede yardımcı olacaktır.

4-  Başka yiyeceklere oranla daha fazla üç kat kadar uzun süre tokluk hissi uyandıran patatesin yapılan araştırmalar neticesinde katılımcıların patates yedikten sonra uzun süre tokluk hissettikleri kanıtlanmıştır. Ancak cips veya kızartması aynı işi görmediğinden tavsiye edilmemektedir.

5- Protein ve lif bakımından diğer tahıllara oranla yüksek değerlere sahip olduğu kanıtlanan yulaf, Yulaflı gevreklerde en doyurucu özelliğe sahip kahvaltılık olarak kabul edildiğinden ve kanıtlandığından süt ile veya yağsız yoğurt ile tüketildiği zaman uzun süre tok kalacağınız yapılan araştırmalar sonucu garanti edilmektedir.

                  İşte bu 5 maddede belirtilen besinlerin düzenli olarak tüketilmesi neticesinde kilo vermede yardımcı olacağı ve herhangi bir uman kontrolünde kalmadan kendi kendinize kilo verebileceğinizi göstermektedir. Ancak yine de bu besinleri tüketirken dengeli beslenmeniz için günlük besinlerinizi düzenli olarak tüketmeniz ve gerekirse bir uzmandan yardım almanız gerekebilir, çünkü bilinçsiz yapılabilecek bir diyet programı daha olumsuz sonuçlar doğurabilir ki unutmamak gereken en önemli faktördür.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png